Jak fotit psy jako profesionál

0

Většina psů je velmi fotogenická a někteří se dokonce i rádi fotí. Ovšem ne všichni, kteří stojí na druhé straně fotoaparátu, si umí poradit s jejich temperamentem, rychlými pohyby anebo očima.

Úprava fotek na profesionální úrovni

Jestli jste zkoušeli někdy vyfotit černého psa na sněhu anebo bílého psa za slunečného dne, možná jste už pochopili, k čemu slouží software typu Zoner Photo nebo Photoshop. Redukce červených očí, doostření, ořez či změna rozměrů fotky, to jsou jen některé postupy, které provádíme při vylepšování a úpravě fotek našich psů.

Zkušení vědí

Pokud svého psa fotografujete rádi a často, nepoužívejte k tomu blesk. Focení s bleskem je pro každé zvíře stresující záležitostí a navíc u něj může dojít k poškození očí. Proud světelného toku při focení zvířat zblízka se soustředěnými paprsky se zaráží na přídatné pigmentové vrstvě oka a způsobuje červené zbarvení. A oči, ty jsou při fotografování zvířat to nejdůležitější, takže pokud nechováte zrovna psa, který má metr v kohoutku, je dobré si při jeho focení alespoň přičapnout, abychom ho mohli vyfotit z úrovně očí.

Zlatý řez

O kompozici už toho bylo napsáno mnoho. Kompozice je ale natolik důležitá, že bez ní krásná fotka prakticky nevznikne. Vždy se vyplatí řídit se takzvaným zlatým řezem. Začátečníci mají ve zvyku umisťovat psa obvykle do středu své fotografie, ovšem takové řešení nebývá ve většině případů to nejšťastnější. Pokud nechcete, aby vaše snímky vypadaly nezajímavě, využívejte pravidlo zlatého řezu. Psa, čili fotografovaný objekt usazujte nebo jinak umisťujte v jedné třetině fotky.

Snímky za plného světla

Základ úspěchu každé fotografie je dobré světlo. To ovšem v žádném případě ještě nemusí znamenat plné osvětlení. Snímky za plného světla nemají atmosféru, a tak je třeba vylepšit je dobrým nápadem, nebo vychytávkou. Můžete zkusit vyfotit psa například z podhledu.

Obávané protisvětlo

Někdy se může naskytnout opravdu skvělá příležitost, že vás pes při focení pustí opravdu blízko anebo chcete vyfotit zajímavou momentku, ale problém může nastat s nevhodným světlem. Mírný stín anebo dokonce protisvětlo může být lepší variantou pro focení, než plné slunce. Vždy však musí být hlava psa ostrá, pak nemusí vadit ani mírně rozostřené jiné části.

Zajímavé odrazy

Je-li váš pes milovník vody a koupání, můžete mít poměrně často příležitost k focení psa v odrazu vodní hladiny. Často tak i obyčejné snímky získají na atraktivitě. Na škodu nemusí být ani mírně rozvlněná hladina, která zajímavý efekt ještě posílí. Pokud se vám podaří vystihnout ten pravý okamžik, máte vyhráno. Snažte se udělat i zajímavé fotografie vzájemných interakcí psů. Mohou tak vzniknout velmi poutavé snímky.

About Author

Leave A Reply