Jak je to s krmením koček?

0

Kočky už dávno nejsou domácí mazlíčkové jenom pro osamocené ženy. Jsou to domácí mazlíčkové, které milují všichni ti, jež nejsou zastánci pejsků. Pokud patříte k milovníkům koček, doporučujeme si zjistit něco o jejich krmení. Většina majitelů koček se totiž dopouští chyb při krmení koček, díky kterým kočkám ubližuje, i když si to velká řada z nich neuvědomuje. Pojďme si tedy říct, jak to s tím krmením koček je, protože je to skutečně téma, o kterém se musíte dozvědět první poslední předtím, než si kočku pořídíte.  

O kočkách určitě víte, že jsou to výluční masožravci. Už děti se ve škole učí, že kočky pojídají myši. To je samozřejmě fakt, to není mylná domněnka. Jelikož jsou to masožravci, každý si dokáže představit jejich zažívací ústrojí.  

Zajímavostí je, že kočky jsou schopny ulovit a sníst i dvacet myší denně. Mnozí lidé si je pořizují především kvůli tomuto umu. Jestli máte kočky venku, není pro ně přirozené jíst pravidelně tedy dvakrát denně. Jestli však máte kočku doma, pravidelné krmení je pro ni nutností.  

Dbejte na teplotu a na konzistenci 

Pro kočku je nutné zejména to, aby krmení bylo v dobré teplotě a ve správné konzistenci. Kočka má na svém jazyku přibližně pět set chuťových pohárků, které jsou náchylné zejména na zmiňovanou teplotu a konzistenci. Ideální teplota je pro kočku zhruba osmatřicet stupňů. Tato teplota se rovná teplotě čerstvě zakousnuté myši.  

Nedávejte jí lidskou stravu 

Mnozí majitelé vidí ve svých kočkách jenom stroj, který sní všechno, co jim zbude od oběda. Kočka však není určena pro lidskou stravu, lidská strava je pro n i skutečně nevhodná. Mnohé lidské potraviny jsou pro kočku dokonce jedovaté a mohou jí vzít život. Mluvíme zejména o čokoládě, o hroznech nebo o cibuli a česneku. Ostatní potraviny sice nejsou přímo jedovaté, ale jsou pro kočku nebezpečné. 

About Author

Leave A Reply