Jak na psí pedikúru

0

Pejsky si pořizujeme nejčastěji. Jsou to naši nejmilejší domácí mazlíčkové. Bezmezně je milujeme, utratili bychom za ně první, poslední. Češi se řadí k chovatelům, kteří jsou ochotni za své pejsky utratit i několik milionů korun ročně. Utrácíme nejen za psího kadeřníka, ale u za psí hotely nebo za psí pedikúru. Konkrétně pedikúra je u psů důležitá, i když si mnoho majitelů psů myslí, že nikoliv. Utrácet za nic však nemusíme, protože je to něco, co zvládneme v pohodlí domova.

Pokud máte pejska venku, není potřeba pedikúru provádět často. Venkovní pejsci si totiž obrušují své drápky přirozeným způsobem. Pokud však máte pejska doma, tudíž je věčně na měkkém povrchu (například na koberci nebo na trávníku), o drápky je třeba pečovat. I psům se totiž mohou drápky lámat či stáčet, což je velice bolestivé.

Co budu k psí pedikúře potřebovat?

Jak jsme zmínili, jedná se o naprosto běžnou věc, kterou zvládnete i v pohodlí domova. Nemusíte si za psí pedikúru platit. Potřebovat budete ostré kleštičky na psí drápky, které seženete ve zverimexech. Jsou vyráběny speciálně pro psy a jsou mnohem pevnější a ostřejší, než kleštičky pro lidi. Kleštičky od klasické lidské manikúry se hodí v případě, že stříháte drápky štěňátku, které nemá drápky ještě tak tvrdé a pevné.

Jak na stříhání drápků

Stejně jako u koupání, tak i u stříhání drápků platí, že byste měli začít co nejdříve, tudíž už u štěňátka. Byť by to bylo jenom symbolické stříhání drápků, je nutné provést psí pedikúru už mezi čtvrtým až pátým týdnem věku psa. Pokud si pejsek na stříhání zvykne, máte vyhráno – v budoucnu se nebude nijak bránit a bude v klidu sedět.

Než začnete drápky stříhat, poučte se o anatomii psa. Každý drápek je jiný, problematické je hlavně stříhání světlých drápků.

Když drápek nechtíc zastřihnete, nic se neděje, pokud krev odkapává. Zanedlouho se totiž krvácení samo zastaví.

About Author

Leave A Reply