Jak pečovat o svého pejska, aby byl stále zdravý a krásný?

0

Domácí mazlíčkové jsou oblíbení obzvláště u dětí, ale často se stávají miláčkem a právoplatným členem celé rodiny. Jenomže nejde jenom o hry a vycházky s ním, starost o živého tvora obnáší mnohem více péče a povinností.

Co nás čeká

Pořídíme-li si pejska, nestačí ho pouze dobře živit, očkovat a odčervovat. Pokud chceme, aby se náš psí kamarád dožil vysokého věku a prožil pěkné stáří, musíme myslet také na jeho zdravý chrup, kosti, klouby, srst, pokožku, drápky, oči i uši. Zvláštní kapitolou jsou také psí tlapky, které hodně trpí v horku i v zimě. Správná péče o tlapky pejska vyžaduje pravidelné používání vhodného balzámu, spreje, masti nebo másla, např. s ovesnými vločkami, které působí hojivě na popraskanou kůži. Srst je potřeba často pročesávat, línající plemena pravidelně vyčesávat a udržovat pokožku i srst v čistotě. Různé hřebeny, kartáče, prostříhávací nůžky, kvalitní šampony – to vše je potřeba mít připraveno, aby se péče o srst psa neminula účinkem a byla dostatečná.

Dopřejte mu dobrý zrak i sluch

Některým pejskům hodně vadí prach a proto jim slzí oči. Jiné rasy jsou zase náchylné na záněty uší, které mohou ohrozit jejich sluch, hluchotou i slepotou trpí množství starých psů. Proto je důležité, aby u každého pejska byly dodržovány zásady ušní péče, a zároveň i oční péče již od jeho mládí. Pravidelné čištění uší i očí, a jejich udržování v čistotě nezajistí pouze bezprašné prostředí. Náchylní jedinci potřebují neustálou kontrolu, nestačí začít s ošetřováním, až když už nám tzv. teče do bot. Oční a ušní kapky, borová voda,  jsou dostupným léčivem, které je dobré mít stále po ruce. K sortimentu potřeb určených pro péči o psa je možné přidat i kleštičky na stříhání drápků, protože jejich zkracování by mělo patřit též k pravidelným úkonům. Úkolem každého psího chovatele je dopřát svému čtyřnohému svěřenci vše, co si žádá jeho zdravý růst, vývoj, i další poklidný, plnohodnotný život bez nemocí a zdravotních obtíží.

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

Leave A Reply