Jak řešit rvačku mezi psy

0

Pochopitelně je ideální, když mezi psy ani k žádné rvačce nedojde. Ale titul našeho článku předesílá, že situace, kterou jsme se rozhodli řešit, je právě rvačka samotná.

Náznaky nežádoucího zájmu

Vlastník psa by měl v první řadě poznat, že se k něčemu takovému schyluje. Mohou na to poukazovat náznaky psího chování. Každý majitel psa by se tedy měl učit řeči těla svého čtyřnožce. Mezi první známky nepatří až cenění zubů a plně otevřená čelist, jako se mohou mnozí mylně domnívat. První známkou bývá již upřený psí pohled na soka. Někdy se však i zkušenému majiteli psů stane, že první náznaky rvačky přehlédne, a pak už je namístě okamžité a co nejrychlejší řešení.

Jste-li u rvačky dva

Jsou-li u psí rvačky dvě osoby, měla by každá z nich chytit jednoho psa za zadní nohy a škubnout se psem směrem dozadu a zvednout ho za zadní nohy nahoru do vzduchu tak, aby visel hlavou dolů. Ovšem psa nesmíte postavit dolů na zem do té doby, než se uklidní. Ne každý je však něčeho takového schopen. Myslíme člověka, jenž by udržel svého psa za zadní nohy ve vzduchu. Ne všichni pochopitelně vlastníme tříkilovou čivavu, že? Na vlastní nohy by měl pes být postaven až v momentě, kdy se nevzpíná, nehází sebou, nevrčí, necení zuby a nechce se dále rvát. Pak je bezpodmínečně nutné se psem okamžitě odejít.

Když se dva psi perou, musí zasáhnout člověk

Jste-li u rvačky sami

Tehdy je pochopitelně každá rada drahá. Výborným řešením je postříkat psy vodou z hadice, a to pořádně silným proudem, aby se probrali a voda upoutala naplno jejich pozornost. Někdo tvrdí, že stejnou službu prokáže i lahev octa. Ten ale může psům podráždit oči a navíc pak budou nesnesitelně páchnout, takže koupel bude nutná. Přesto ale mohou být následky po pokousání při rvačce mnohem vážnější. Ne vždy ale máme po ruce hadici s vodou anebo lahev octa.

Co naopak nedělat

Chytat psa při rvačce za kůži na krku může být osudová chyba. I váš vlastní pes se po vás může ohnat a kousnout vás do ruky. Naprosto zbytečné je křičet. Pes je zcela pohlcen emocemi a budete-li na něj ještě navíc křičet, může to brát jako výzvu, ať se do toho ještě více opře. Může si totiž myslet, že mu fandíte.

Jak předcházet zraněním

Nejen u psů, ale i u lidí je třeba zraněním předcházet. Toho dosáhnete pouze tehdy, dáváte-li na psa pozor. Mít psa, znamená být prakticky neustále ve střehu a ze psa nespustit oči. Je třeba sledovat jak se pes chová a nečekat až na chvíli, kdy se něco stane. Stane-li se vám, že na procházce potkáte psa, ze kterého jde strach, je lepší vzít svého psa jinam.

About Author

Leave A Reply