Jak vybrat správné krmivo pro akvarijní ryby

1

Ryby, i ty akvarijní, potřebují k tomu, aby byly vitální a celkově zdravé, dostatek všech potřebných látek, stejně jako to potřebují ostatní živočichové. V jejich stravě nesmí chybět minerální látky, proteiny, tuky, vláknina ani vitamíny nebo carbohydráty. V přírodě si ryby mohou nalézt samy poměrně široké množství potravy od komářích larev, přes řasy až po drobný hmyz, ovšem rybám v akváriu musíme nabídnout vhodný podíl všech potřebných látek my chovatelé, a to ve formě odpovídající stravy.
Obecně platí, že krmivo poskytované rybám chovaným v akváriu musí být kvalitnější než potrava, kterou by si ryby opatřily v přírodě.

Kvalita krmiva rozhoduje o zdraví ryb

• Vzhledem k tomu, že prostředí v akváriu je velmi specifické a je možné jej snadno narušit, je třeba být při volbě krmiva obezřetní. To se týká hlavně celkové kvality krmiva, neboť uzavřené prostředí jako je toto je velmi náchylné na rychlé šíření nemocí a zdraví škodlivých patogenů.
• Dalším kritériem výběru krmiva je maximální stravitelnost. Krmivo má obsahovat optimálně vyvážené množství pro ryby snadno stravitelných živin. Mají-li ryby takové krmivo k dispozici, vyloučí méně a tím pádem i méně znečistí prostředí v akváriu organickými nečistotami.
• V neposlední řadě je potřeba, aby krmivo splňovalo podmínku zachování přirozeného zbarvení ryb a udržení ryb v dobré zdravotní a výživové kondici. Krmivo musí podporovat přirozené chování ryb a být zaručeným prostředkem pestré stravy pro akvarijní ryby.

Jak vybrat správné krmivo pro  akvarijní ryby 2

Jak vybrat správné krmivo pro akvarijní ryby 2

Široká škála krmiv

Ve specializované nabídce krmiva pro akvarijní rybky máme možnost setkat se s mnoha formami úprav krmiva. Takovéto úpravy krmiva pomáhají spolehlivě uspokojit požadavky jednotlivých druhů akvarijních ryb.
• Granule
Jsou rybami snadno přijímány, neboť pomalu plavou na vodní hladině. Ideální je krmit rybičky několikrát denně takovým množstvím, které stačí zkonzumovat během několika minut.
• Vločky
Ideální krmivo pro všechny druhy ryb žijících po celém akváriu. Vločky zůstávají jak na vodní hladině, tak se po chvíli potápějí ke dnu. Takže k nim mají dobrý přístup všechny ryby. Díky své trvanlivosti a složení neznečišťují vodu.
• Lupínky
Vhodné pro všechny druhy rybek. Jsou vyráběny speciálním procesem, který zabezpečí dostatek energie, která se dá uchovat stejně jako v tradičních vločkách. Pravidelným užíváním dokáží významně redukovat obsahu dusičnanů ve vodě akvária.
• Oplatky a tablety
Ideální krmivo pro ty druhy ryb, které se v akváriu drží u dna. Oplatky a tabletky padají vlivem své váhy ihned ke dnu, kde souží jako ideální potrava například pro sumečky. Ti je velmi snadno najdou a mohou si jej v klidu zkonzumovat, stejně tak jako bojácné ryby.
• Tyčinky
Speciálně jsou doporučovány jako krmení pro větší rybky, například cichlidy. Jedná se rovněž o vysoce kvalitní krmivo.
Rosolovité krmivo
Vynikající pochoutkové krmivo zahrnující v sobě i krmivo přírodní, jako jsou například dafnie, ráčci, komáří larvy. Oproti tradičním krmivům má rosolovité krmivo dvojnásobnou výživovou hodnotu. Je bez obsahu konzervačních látek. Uskladnění je možné po dobu 2 let.
• Přírodní krmivo
Je skvělým obohacením rybího jídelníčku. Obsahuje buďto zmrazené nebo sušené mikroorganismy. Mimořádným výživový doplňkem jsou v tomto případě ráčci, garnáti, larvy červené – komáří a dafnie.

Jak vybrat správné krmivo pro  akvarijní ryby 1

Jak vybrat správné krmivo pro akvarijní ryby 1

Ověření dodavatelé kvalitního krmiva

Na našem trhu patří k ověřeným a spolehlivým dodavatelům toho nejkvalitnějšího krmiva pro akvarijní ryby Tetra, Trixie a Lolo Pets. V nabídce svých produktů mají základní kompletní krmivo o různém obsahu, ale vždy té nejvyšší kvality, které zajistí vašim akvarijním rybám pestrou stravu při zachování dobrého zdraví a živosti ryb. Například pod názvem TetraMin Junior naleznete speciální krmivo pro mladé rybky od 1 cm. Zatímco označení TetraMin Baby nese krmivo pro rybky do 1 cm délky.

About Author

1 komentář

  1. Pingback: Jak vybrat správné krmivo pro akvarijní ryby | Seznam Brno

Leave A Reply