Jaká je povaha britské kočičky whiskas?

0

Specifické rysy povahových vlastností se u koček mohou lišit. Ale jedno mají kočky společné. Jsou zábavnými společníky a kdo tvrdí, že jsou nevěrné, nikdy s žádnou kočkou nežil pod jednou střechou. Kočky jsou prostě své. Nedávno jsem viděla na sociální síti umístěný obrázek psa a kočky, který přesně vystihuje tuto situaci. Pes si říkal: Krmíš mě, máš mě rád, pečuješ o mě – Ty musíš být bůh! A kočka: Krmíš mě, máš mě rád, pečuješ o mě – Já musím být bůh. Jsou prostě sebevědomé a o tom to celé je. Povaha kočky i kocoura se však může změnit určitým prožitkem a pak také samozřejmě kastrací, protože dojde k hormonálním změnám v těle kočky. Změny však nenastanou bezprostředně po kastraci, ale až za několik týdnů, kdy se hormony stabilizují. U kocourků nejspíš ubude pouličních bitek a stane se přítulnější. Kočičky se více zklidní, ale pozor může totiž narůstat její apetit a z kočky byste mohli mít kouli. Mnohdy je zapotřebí upravit a hlídat krmení.

Britské kočky whiskas

Protože žiji v Británii, kde má snad každý kočku napíši něco o Britských kočičkách whiskas. Tyto kočky mají velmi přítulnou povahu a téměř nikdy se na rozdíl od jiných koček neuráží. Záda nám ukazuje skutečně zřídkakdy a to už musí být fakt nabroušená. Musím však poznamenat, že velmi často mrouska a proto je vhodné zvážit včas kastraci. Domácí mazlíčci tedy kočky žijící doma nemají v tomto ohledu žádnou pravidelnost, a proto to může být u každého jedince individuální. V mládí jsou velmi hravé a upovídané. Mají klidnou a vyrovnanou povahu. Dobře se snášejí i s ostatními zvířaty. Pokud jsou samotné a nemají jiného kamaráda, svůj čas tráví během dne spánkem. Ovšem vynalézavé umí být pořádně.

Hledáte přítulnou kočku? Pořiďte si Britku

Jsou vhodné pro majitele, kteří hledají přítulné mazlíčky. O nějaké pokoře u koček asi nemůže být řeč, ale jsou zkrátka mírné. Občas se rozdovádí tak, že vytáhne drápky, ale jsou inteligentní a stačí jí napomenout a opět se umírní a ve hře pokračuje bez použití drápků. Za celou dobu její dvouleté existence, jsem nezažila, co je to mít jizvy a šrámy. Naše kočička miluje i vodu a běžně se chodí cachtat do dřezu. Její srst není náročná na údržbu, protože je krátkosrstá a tudíž stačí občas pročísnout hřebínkem. Ani časté koupání není nutné, obzvlášť pokud máte kočku pouze doma. Jsou rovněž velice čistotné a nikdy se nestalo, abychom řešili značkování. Na kočičí toaletu chodí už od koťátka, kdy k tomu byla naučena svojí maminkou. Před výběrem koťátka doporučuji zjistit něco o její předešlé výchově popřípadě chování rodičů. Tyto kočičky mohou mít různé barvy od mramorové, skvrnité, dvoubarevné a vícebarevné. Pokud hledáte kočičku mírné povahy, která se sama chodí i mazlit, pak je to právě Britka.

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

Leave A Reply