Jaká nebezpečí číhají na jaře na pejska?

0

Jaro je období, které se projevuje zejména na našem zdraví. Mnozí lidé vnímají velice intenzivně změnu zimního času na letní. Dochází ke snížení pozornosti, jsme v duševní nejistotě, nejsme šťastní. Málokdo by řekl, že jaro dokáže poznamenat i naše domácí mazlíčky. Během jara domácí mazlíčkové prochází mnohými změnami, jedná se o období, které je pro ně skutečně těžké a poměrně zajímavé. Zatímco kočky se nutně potřebují pářit a jsou sice živější, ale na druhou stranu nevrlé, pejskové to mají krapet jinak. Pojďme si říct, jak takové jaro poznamená pejsky. Jednou větou by se dalo říct, že jaro je pro pejsky synonymem obrovského nebezpečí.  

Nejen, že na jaře se majitelé pejsků musí potýkat s nepříjemným línáním, které lze urychlit kartáčováním, ale taky musí o svého čtyřnohého přítele lépe dbát. Musí na něj dávat pozor, protože jaro je skutečně plné nebezpečí, kterým se sám pejsek mnohdy nemůže ubránit. Víte, jaká nebezpečí na pejska během jara číhají? 

Pozor na prostředky hubící hmyz 

Největším nebezpečím jsou prostředky, které mají hubit hmyz. Těch je během jara ve světě mnoho, přece jenom právě během jara začínají lidé bojovat s nepříjemnými mouchami a komáry, na které používají celou řadu jedovatých prostředků. Bohužel takové prostředky mohou otrávit i pejska, proto se snažte kontrolovat prostředí, v němž pejska necháváte.  

Pozor na zvířata ve volné přírodě 

Během jara je skutečně nutné psa očkovat, a to zejména proti vzteklině. Přece jenom je to nemoc, která se přenáší mezi zvířaty a hlavními nositeli jsou lesní zvířata, na která běžně narazíte při jarních procházkách. Teplé dny nejsou ideální jenom pro procházky s domácími zvířaty, ale milují je i lesní zvířata, a to zejména srnci, kteří jsou hlavními nositeli smrtelné a nevyléčitelné vztekliny. Vzteklina je nebezpečná i pro vás, proto si na lesní zvířata dejte také pozor.  

About Author

Leave A Reply