Jaká je prevence proti přenosným kočičím nemocem?

0

Každý domácí mazlíček se může nakazit nějakou nepříjemnou nemocí. V současné době jsou nemoci poměrně časté, protože příroda je čím dál více znečištěna. V ohrožení jsou zejména kočky, což jsou domácí mazlíčkové, které se většinou toulají venku. Mnozí majitelé kočky nechovají doma, ale venku, aby je kočky ochránily před případnými myšími nevítanými společníky. Ovšem i od myší se mohou kočky nakazit nepříjemnou nemocí, která v mnohých případech může přeskočit i na člověka. Otázkou je, jaké nemoci na člověka přenosné jsou a jaké nikoliv.  

Kočky jsou stále častějšími společníky mnohých z nás. I když by se dalo říct, že lidé milují pejsky, kočky jsou aktuálně jakýmsi hitem, který jen tak neomrzí. Bohužel i kočičky se mohou nakazit mnohými nemocemi, z nichž řada z nich je přenosná na člověka. Otázkou je, jaké nemoci na člověka skutečně přenosné jsou a jaké nikoliv.  

Mezi přenosné nemoci se například řadí vzteklina nebo toxoplazmóza, což jsou velice nebezpečné nemoci, které mohou výrazně zkomplikovat život nejen samotné kočce, ale taky jejímu majiteli. Abyste se ochránili, doporučujeme dodržovat zásady hygieny.  

Prevenci si však pojďme shrnout do několika řádků. 

Hygiena na prvním místě 

Jak jsme zmínili, velice důležitá je hygiena. Bez zásad hygieny je pravděpodobné, že se nakazíte kočičí nemocí. Je zejména nutné, abyste čistili kočičí toaletu a její okolí. Při čištění toalety vždy používejte rukavice a úklid provádějte nejlépe denně.  

Ať se kočka netoulá 

Mnohé kočky se nakazí nemocí v době, kdy se toulají venku. Pokud se tedy chcete vyvarovat možným nemocem, zamezte kočce toulání venku. Také z dosahu kočky odstraňte možné hlodavce, které jsou velice často plní nebezpečných nemocí.  

Dále nekrmte kočku syroým nebo rozmrazeným masem, které je opět plné bakterií a zdraví škodlivých virů.  

About Author

Leave A Reply