Jaká psí plemena odolávají nemocem?

0

Každý majitel psa musí mít na paměti, že i psa dennodenně mohou napadat mnohé viry či bakterie, které mu chtějí způsobit vážné onemocnění. Sice lze mnohým nemocem předcházet tím, že budete své psy očkovat, ale někdy ani očkování nepomůže. Nebezpečí číhá na každém rohu, proto buďte obezřetní a opatrní. Pokud se u psa objeví nějaký příznak nemoci, okamžitě navštivte veterináře, která může psovi pomoct.

Pokud si psa teprve vybíráte, je nutné zmínit, že existují rasy, které jsou o něco odolnější než jiná plemena. Je to dané tím, že mnohá plemena mají dobrý genetický základ pro pevné zdraví. Otázkou ale je, jaká plemena to jsou.

Jestliže nechcete v budoucnu utrácet peníze za veterináře, pořiďte si takové plemeno, které je odolné vůči nemocem. Plemen je hned několik a budete se divit, jaká konkrétní plemena to jsou.

Ohaři jsou skutečně odolní

Zejména krátkosrstí ohaři jsou vyšlechtěni pro lov, tudíž je logické, že jsou o něco otužilejší, tudíž i odolnější než jiní psi. I když jsou němečtí krátkosrstí ohaři odolnější vůči nemocem, jsou na druhou stranu hyperaktivnější než jiná plemena a jen stěží je unavíte.

I voříšci jsou dobrou volbou

Existuje plemeno psa, kterému se říká mongrel. My ho však známe pod jediným názvem, a sice voříšek. Právě voříšci jsou skvělí společníci, navíc jsou odolní vůči takřka všem nemocem. Na světě je jich více jak 150 milionů a ví se o nich, že jsou nejméně náchylní.

Krása v podobě border kólie

Velice oblíbená je border kólie, která je navíc odolná vůči nemocem. Jedná se o poměrně aktivního pejska, který miluje pohyb. Vyžaduje prostor a taky hodně pozornosti, za to se vám odvděčí tím, že za ni nebudete muset utrácet u veterináře.

Border kólie je navíc pejsek, který byl podle Einsteina plemenem, které se trénuje naprosto skvěle. Je to učenlivý pejsek, jehož naučíte takřka jakémukoliv povelu.

About Author

Leave A Reply