Jaká psí plemena se pyšní pevným zdravím?

0

Každý člověk potřebuje věrného přítele. V současné době se pod tímto pojmem představí mnoho, většina lidí si však nepředstaví člověka z masa a kostí, ale představí si pejska, který je tím nejlepším a nejvěrnějším přítelem po velkou část našich životů. Než si svého pejska koupíte, čelíte obrovskému dilematu. Nevíte totiž, kterého pejska si pořídíte. Doporučujeme vám pořídit si takového, který se pyšní pevným zdravím, protože jenom takoví pejsci se vyhýbají veterinárním klinikám obloukem. Není přece nic lepšího, než mít zdravého pejska, kterého nic netrápí.  

Otázkou však je, jaká plemena se řadí k plemenům, jež se pyšní pevným zdravím. Jsou to čivavy nebo border kolie? To vám ostatně prozradíme.  

Výběr je skutečně široký, plemen, které se pyšní pevným zdravím, je hned několik, vyberte si takové, které se vám líbí nejen na pohled, ale také zevnitř. Každé plemeno se navíc liší svými vlastnostmi.  

1) Čivava 

I když je malá, její zdraví je obrovské. Čivavy se řadí nejen k těm nejagresivnějším plemenům, ale také se řadí k těm plemenům, která se mohou pyšnit pevným zdravím. Čivavy jsou obecně velice oblíbené, jsou to ideální pejsci do bytů a do měst obecně. Jsou známé především svou dlouhověkostí.  

2) Border kolie 

Border kolie je tím nejinteligentnějším plemenem, jaké existuje. V současné době je neuvěřitelně populární, naučí se každému povelu a je mírumilovná. Ideální je zejména do rodin s dětmi, miluje každého člena a netrápí se zdravotními potížemi. Její pevné zdraví je tak pevné proto, že celý svůj život věnuje fyzické aktivitě a také psychické vyrovnanosti.  

3) Australský honácký pes 

Mazel v podobě australského honáckého psa je poměrně neznámý, což je velká škoda. Jedná se o krásného, velkého pejska, který vyniká svým pevným zdravím. Zamiluje si ho jistě celá rodina.  

About Author

Leave A Reply