Jaká terarijní zvířata mohou chovat i alergici?

0

Domácí mazlíčci jsou přáteli na velkou část života. Otázkou je, jaká domácí zvířata se vyplatí doma chovat a jaké nikoliv. V současné době se lidé zaměřují spíše na netradiční domácí zvířátka, která nemá doma jen tak někdo. Lidé zkrátka chtějí vynikat, chtějí mít navrch před ostatními. Mezi netradičními domácími mazlíčky najdeme například tropické žáby nebo skunky, otázkou je, jestli takové domácí mazlíčky může chovat i člověk, který je alergik. 

Mít domácího mazlíčka je sice krásné, ale nemůžou ho mít všichni. Například alergici se musí nejdříve ohlížet na své zdraví, než si pořídí svého vyvoleného tvora. Zdraví je vždy na prvním místě, i když touha po domácím mazlíčkovi je obrovská. Pokud jste alergikem, neznamená to, že domácího mazlíčka mít nemůžete. Existují takoví, kteří jsou vhodní i pro ty trpící alergií. A abyste se nemuseli prodírat dlouhými seznamy, poradíme vám, jaká zvířata vyvolávají a nevyvolávají alergii. 

Jakým zvířatům se vyvarovat? 

Mezi zvířata, která alergie vyvolávají, patří klasické kočky nebo psi. Pokud se chcete vyvarovat alergickým reakcím, sáhněte raději po akvarijních rybičkách nebo po zvířatech žijících v teráriu. Ta totiž nemají srst, která je pro alergiky obrovským nebezpečím. Také se na nich neusazuje prach ani pyl, což opět alergici ocení.  

Jaká zvířata jsou pro alergiky vhodná? 

Jak jsme zmínili, pro alergiky jsou vhodné zejména akvarijní rybičky nebo zvířata žijící v teráriích. Akvarijní rybičky jsou vhodné proto, že s nimi nepřichází do přímého kontaktu. Co se týče terarijních zvířátek, vhodné jsou zejména suchozemské nebo vodní želvy, také nejedovatí hadi, kteří se v současné době těší obrovské popularitě a oblíbenosti, a dále také chameleoni, kteří jsou bez srsti, tedy nepřichycuje se na ně prach ani pyl.  

K dalším vhodným a nenáročným terarijním zvířatům se řadí i agamy nebo gekoni či případně gekončíci.  

About Author

Leave A Reply