Jaké chyby děláme při chovu vodních želv?

0

Toužíte po domácím mazlíčkovi, kterého nemusíte učit žádným povelům, kterého nemusíte venčit nebo kterému nemusíte věnovat velkou míru pozornosti? Ano, i takoví domácí mazlíčkové existují. Patří mezi ně například vodní želvy, které se nejčastěji kupují malým dětem, jež se chtějí ve školce chlubit svými novými domácími přáteli. Při chovu vodních želv se však dopouštíme mnohých chyb. Možná si je ani neuvědomujeme, přesto se jich neustále dopouštíme. Podívejme se na ty nejčastější chyby, kterým se rozhodně do budoucna vyhýbejme.  

Chováme v akváriu více jak jednu želvu 

I když by se dalo říct, že vodní želva miluje společnost, není to pravda. Mnozí chovatelé vodních želv se již spálili, poučili se a už nedávají želvy ve větším množství do jednoho akvária. Někteří však stále chybují a doufají, že si vodní želvičky na sebe zvyknou.  

Obecně se doporučuje chovat vodní želvy po jednom, nikoliv v páru nebo ve větším množství. Sameček se samičkou spolu vždy nevyjdou, v mnohých případech se koušou a způsobují si jiná zranění. Ještě hůře spolu vychází dva samci, když žijí ve stejném akváriu.  

Máme jenom jedno akvárium 

Ať si říká, kdo chce, co chce, jedno akvárium na chov vodních želv skutečně nestačí. Každý chovatel musí mít hned několik akvárií. Nejdůležitější je hlavní akvárium, které je stálým domovem vodní želvy, poté je nutné mít akvárium na krmení (vodní želvy při krmení výrazně špiní akvárium, jedí totiž jídlo pod vodou), dále nesmíte postrádat karanténní opatření, když je želva nemocná, či akvárium určené k rozmnožování (jedná se o akvárium, do kterého se přenáší vajíčko želvy).  

A samozřejmě je nutné mít druhé hlavní akvárium, které bude větší a které použijete v případě, že želva vyrostla a malé akvárium jí není dostačující.  

I když se chov vodní želvy zdá naprosto snadný, není to nic jednoduchého a už vůbec to není nic levného.  

About Author

Leave A Reply