Jaké druhy neonek jsou nejoblíbenější a proč?

0

Akvarijní rybičky si zamiluje opravdu každý. Jsou to skutečně nenároční mazlíčci. Pro mnohé chovatele je to koníček, kterým si dokonce přivydělávají. Pokud se podaří i vám rozmnožit nějaký druh, proč ho neprodat sousedovi, který se o rozmnožování rybiček může taky pokusit. Jestli si chcete pořídit druh, který je nenáročný a který rozmnožíte skutečně lehce, pořiďte si neonky. Jedná se o krásné rybičky, které si zamilujete nejen pro jejich nenáročnost.

Neonek je však mnoho. Existuje mnoho druhů, jeden je oblíbenější než druhý. Pojďme si říct ty nejvíce oblíbené druhy neonek, které si chovatelé pořizují nejčastěji.

U všech druhů neonek platí, že se kupují v hejnech. Nejsou to rybičky, které by milovali samotu. Pokud jsou v akváriu samotné, cítí se v nebezpečí a jsou vystresované. Doporučené množství každého nákupu neonek je zhruba deset rybiček. Rybičky můžete krmit jak suchým krmením, tak tím živým, ovšem obecně platí, že potrava nesmí být větší než rybička sama. Pozor si dejte na zbytečné překrmování. Raději neonky krmte víckrát během dne po malých dávkách než jednou denně, kdy rybičce nasypete ohromné množství jídla. Zajistíte tak, že přebytečné krmení, které nestihnou ryby sníst, nebude plesnivět, tudíž rybky neonemocní vážnými onemocněními.

Nyní však k jednotlivým druhům a proč jsou tak oblíbené.

• Neonka diamantová

I když jsou oblíbené takřka všechny druhy neonek, výjimečná je zejména neonka diamantová, kterou lidé milují pro její vzhled. Je mnohem krásnější než jiné neonky, péče o ni je zcela nenáročná. Dožívá se zhruba pěti let, původně pochází z Jižní Ameriky.

• Neonka červená

Nejčastěji chovaným druhem je neonka červená, která se vyskytuje snad v každém akváriu. Pochází taky z Jižní Ameriky, dožívá se zhruba čtyř let.

• Neonka černá

Zajímavá neonka je neonka černá. Dožívá se až pěti let a je zvláštní především díky svému vzhledu. Je totiž na první pohled zcela jiná než jiné druhy neonek.

About Author

Leave A Reply