Jaké druhy sumečka chováme nejčastěji?

0

Akvarijních rybiček je mnoho. V současné době jsme si oblíbili hlavně takové rybičky, které nejsou nijak náročné, tudíž jim nemusíte věnovat mnoho naší pozornosti. Kromě pavích oček, parmiček či perleťovek jsme si zamilovali i sumečky, což jsou zvláštní rybičky, kterých je hned několik druhů. Otázkou je, jaké druhy sumečka chováme nejčastěji.

O sumečcích se obecně ví, že to jsou rybky, které nejsou nijak náročné. Většinou se chovají ve skupině, samotní jsou totiž smutní a často se dostanou do stresu. Otázkou však je, jaké druhy sumečka jsme si oblíbili natolik, že je chováme skutečně hojně.

• Sumeček dvojbarevný

Velice oblíbený je sumeček dvojbarevný, který pochází z Jižní Ameriky. Většinou obydluje dolní část akvária a doporučuje se chovat v páru. Rozdíly mezi samečkem a samičkou jsou minimální, hlavní rozdíl spočívá v bříšku – samička má bříško plnější. Jak jsme však zmínili, rozdíl je tak minimální, že jen stěží poznáte, jaké pohlaví v akváriu máte.

• Sumeček motýlí

Pokud si pořídíte sumečka motýlího, hned zaplníte své akvárium. Doporučené množství tohoto druhu jsou totiž tři sumečci. Obvykle se sumeček motýlí dožívá pěti let. Ke svému životu moc nepotřebuje, je to všežravec, tudíž se spokojí takřka s jakoukoliv stravou. Nejraději má drobný živý plankton nebo taky vločkovité krmení. Co se týče velikosti nádrže, stačí mu i nádrž o velikosti třiceti litrů. I u tohoto druhu platí, že pohlaví je jenom těžko zjistitelné. Zde nespočívá rozdíl v bříšku, ale v ploutvích. Samci mají ploutve o něco delší.

• Sumeček průsvitný

Velice zajímavým druhem sumečka je sumeček průsvitný, u něhož opět jen stěží zjistíme, jestli se jedná o samce nebo o samičku. Sumeček průsvitný je velice klidný a mírumilovný, přesto je to plachá rybička, která se pořizuje v hejnu. Je zároveň i společenská, nemá ráda, když je sama.

About Author

Leave A Reply