Jaké kočičí nemoci se na člověka nepřenáší?

0

Každá kočka může trpět mnohými onemocněními. Majitelé by tak měli být obezřetní a měli by své kočky nechat očkovat. Nejčastěji se očkují psi, ale i kočky mohou být postiženy nějakou nemocí, která jim bohužel škodí. Nemocí, kterými se kočka může nakazit, je skutečně mnoho. Mnohé z nemocí jsou dokonce přenosné na člověka, proto je skutečně nutné být opatrným. Mluvíme například o kočičí vzteklině nebo o toxoplazmóze, kterou může člověk dostat ve chvíli, kdy přijde do kontaktu s kočičí toaletou. Na druhou stranu existují nemoci, které se na člověka nepřenáší. Otázkou je, jaké nemoci to jsou.  

I když se může zdát, že nemocí, které se přenáší z kočky na člověka, je mnoho, existují i nemoci, které se na člověka nepřenáší. Je jich sice méně, ale jsou daleko častější. Pojďme se na ně podívat.  

Jaké nemoci nejsou přenosné na člověka? 

Mezi nepřenosné nemoci patří například kočičí mor neboli panleukopenie. Kromě této nemoci se nemůžete nakazit ani kočičí rýmou či kalicivirózou, která se bohužel taky velice často u koček vyskytuje. Zmiňované nemoci nejsou přenosné nejen na člověka, ale nepřenáší se ani na ostatní zvířata. Jiní domácí mazlíčkové tedy budou zcela v bezpečí.  

Buďte opatrní a chraňte i sebe 

Pokud se však bojíte toho, že by vaše kočka mohla přijít s přenášející se nemocí, dodržujte zásady hygieny, protože především zásady hygieny vás mohou ochránit před přenosnými nemocemi. Vyvarovat se přenosu můžete i tak, že s kočkou včas navštívíte veterináře, který vám okamžitě prozradí, co vaši kočku sužuje či případně jestli je nemoc přenosná nebo nikoliv.  

Když se o kočku dobře postaráte, můžete minimalizovat riziko nákazy. V případě jakýchkoli problémů nebo zdravotních příznaků je vhodné navštívit praktického lékaře, který vám případně potvrdí nebo vyvrátí domněnku, že jste se od kočky nakazili.  

About Author

Leave A Reply