Jaké mýty se pojí s odnaučováním psa dělat loužičky

0

Mnozí noví majitelé psího čtyřnohého přítele si ani neuvědomili v minulosti, jaká práce bude s takovým štěňátkem. Většina lidí si pořizuje svého čtyřnohé přítele poměrně brzy, konkrétně v raném věku, kdy je pejsek ještě štěňátko. Je to z toho důvodu, že jen tak mohou sledovat nálady pejska, jeho výkyvy či jaké vlastnosti se mu projevují. Když si pořídíte pejska z útulku, ne vždy víte, jak se v jaké situaci zachová, což může být později velice nebezpečné. Když si však pořídíte pejska ještě jako štěně, musíte počítat s jeho výcvikem. K jeho výcviku se však neřadí jenom povely „sedni“ nebo „lehni“, ale také ho musíte odnaučit dělat loužičky po domě. 

Mnozí majitelé pejska by řekli, že odnaučení loužiček je to nejtěžší, s čím se musíte poprat. Je to bohužel pravda. Pro mnohé lidi to není to nejtěžší, ale je to rozhodně to nejzdlouhavější, co budete s pejskem dělat. I když si pořídíte poměrně inteligentní plemeno, nemusí se stát napoprvé, že poslechne a pochopí, co zákazem myslíte.  

Každý majitel psího čtyřnohého přítele odnaučuje pejska dělat loužičky po domě jiným způsobem. Mnozí se však dopouští jedněch a těch samých chyb, které jsou však špatně, jelikož spějí k zákeřnosti pejska.  

Jakých chyb se tedy dopouštíme a jakých bychom se měli vyvarovat? 

  • Většinou pejska trestáme, pokud se mu podaří udělat loužičku na místě, kde loužičky dělat nesmí Jenže to je zásadní problém, kterývněm probouzí agresivitu. Pejskovi jde i jinak ukázat, že nesmí dělat loužičky, není třeba ho trestat a zbytečně bít. On takto nepochopí, že loužičky dělat nesmí, pochopí jedině to, že loužičky nesmí dělat na onom místě, na kterém byl potrestán.  
  • Mnozí začátečníci si myslí, že štěně jim močí všude naschvál. Jenže to je domněnka, která je naprosto mylná a je zcela nemístné na něco takového vůbec pomýšlet. Štěně se rozhodně nikdy a nikde nepomočuje naschvál! Na mnohých místech může mít strach a nemusí se cítit dobře, což následně projeví loužičkami.
  • Najdou se i takoví majitelé psů, kteří tehdy, kdy pejsek udělal loužičku na špatném místě, mu v louži vymáchali čumáček. Jenže to je další chyba, které se dopouštíme. Z toho se nedá nic pochopit,pejskatím jenom týráte.  

About Author

Leave A Reply