Jaké obojživelníky můžeme chovat ve svém akváriu?

0

Akvárium nemusí být plné rybiček, které jsou nenáročné a které jen zkrášlují domácnost. Akvária mohou být plná zajímavých obojživelníků. V současné době se dbá především na jedinečnost a výjimečnost, lidé chtějí překvapovat svou návštěvu či hosty. Pokud spadáte do skupiny lidí, kteří přemýšlí, že si pořídí domácího mazlíčka, kterému však nebudou muset věnovat velkou míru své pozornosti, doporučujeme vám zvolit zmiňované obojživelníky, kteří jsou v akváriu netradiční a nad kterými spadnou každé návštěvě ústa.  

Otázkou je, jací obojživelníci mohou zkrášlovat každé domácí akvárium.  

1) Žebrovníci 

Mezi unikátní vodní obojživelníky, které můžete chovat i ve své domácnosti, patří zejména žebrovníci. Jedná se o zajímavé tvory, kteří se umí bránit v době, kdy se cítí v ohrožení. Brání se logicky svými žebry. Jako jiní obojživelníci, ani žebrovníkům nepřirůstají žebra k hrudní kosti. Jim končí ve svalovině a jednoduše je tak vytasí před svými nepřáteli, pokud je třeba.  

Žebrovníci se řadí k zajímavým tvorům proto, že mají i krycí zbarvení, a to konkrétně hnědavé zbarvení, které jim pomáhá zmizet, když jsou v okolí nepřátelé. Kromě domácích akvárií na ně můžete narazit v jižním Španělsku nebo v severozápadním Maroku, kde se pohybují u vodních rostlin.  

2) Axolotl 

O obojživelníkovi jménem axolotl jste možná už slyšeli. Jedná se o obojživelníka, kterému se také přezdívá vodní dráček. Odborníci by ho však označili za mloka, kterému se nechce dospět. Ať už se ho rozhodnete nazývat jakýmkoliv označením, mějte na paměti, že když si vodního dráčka pořídíte do svého akvária, pořídíte si do něj kouzelnou bytost, které dorůstají ztracené části těla.  

Vodní dráček však není tak snadný na chov, ale nepatří ani k těm nejvíce náročným druhům. Živí se zejména živými tvory, jako jsou drobné rybičky nebo žížaly.  

About Author

Leave A Reply