Jaké rostliny zvolit do terária pro suchozemské želvy

0

Rostliny v teráriu suchozemských želv nejsou sice nezbytně nutné, ale terárium s nimi vypadá mnohem zajímavěji. Rozhodně budete překvapeni, jakmile se v teráriu se želvou objeví navíc i rostliny, jak vypadá celek harmonicky a esteticky.

K želvě jen odolné rostliny

Kvůli želvě, které se může zeleň zalíbit, je třeba vybírat rostliny odolné. A i ty bude potřeba dostatečně ochránit před okusováním želvou. Ochranu rostlin dobře zajistí obal z korkové kůry nebo kokosového vlákna. Tím obalíme kořeny a stonek rostlin.

Želva i rostliny potřebují dobré osvětlení

Pro rostliny stejně jako pro želvu je osvětlení životně nutné. Buďto je třeba umístit terárium na slunném místě anebo přisvětlovat rostliny speciální lampou.

 

Aucuba

Aucuba

Rostliny pro terária suchozemských želv

Do terárií suchozemských želv jsou vhodné broméliovité rostliny, například Guzmania anebo rostliny rodu Aechmea. Pro rozměrná terária se mohou hodit rostliny na vysokých stoncích, jako Schefflera, Yuca aloifolia, ale i Aloe nebo Aspidistra případně Cordyline s krásně zbarvenými listy, nebo Sansevieria.

Do akvaterárií se hodí …

například Ctenante se zajímavou kresbou listů, nebo Cyperusy, Draceny, případně Acorus, Pittosporum či Aucuba, nebo malá palma Chamaedorea.

Akvária pro želvy rostlinami neosazujeme

Želvy rády okusují všechno zelené, co se jim ve vodě nabídne a takové rostliny před nimi nelze dost dobře ochránit. V akváriu sice budou rostliny chybět, ale můžete jimi doplnit alespoň okolí akvária.

Světelné podmínky a stanoviště terária

Stanoviště pro terária a akvária pro želvy musí splňovat jisté požadavky, aby vyhovovala kvalitnímu životu živočichů. Terárium či akvárium by mělo stát na světlém místě, nikoli na celodenním slunci. Na slunci se především hůře větratelná terária rychle přehřívají. Nutné je umístění mimo průvan a v klidu, což znamená ne v blízkosti televizoru, hi-fi, u balkonových dveří, nebo u okna.

About Author

Leave A Reply