Jaké rybky si vybrat, když začínáme s akváriem?

0

Toužíte po domácím mazlíčkovi, ale nechcete se o něj starat ve dne, v noci? V tom případě si pořiďte takového domácího mazlíčka, který je tichý a který ke svému životu nevyžaduje žádnou pozornost. Žije si zkrátka svým vlastním životem, což mu vyhovuje a což se mu zamlouvá. Takových domácích mazlíčků je hned několik, nejčastěji se pořizují hadi, ale také akvarijní rybičky, které nejsou tak respektované a z nichž nejde tak velký strach.  

Akvarijní rybičky sice nepatří k těm nejnáročnějším druhům domácích mazlíčků, ale pokud se necháte prodavačem ve zverimexu „ukecat“ na vzácný druh, od akvária se nehnete a budete muset byť jedné rybičce dopřávat to, co byste nikdy nedopřáli ani kočce nebo psovi.  

Když si tedy chcete pořídit akvárium plné akvarijních rybiček, které budou dělat příjemnou společnost, doporučujeme začít s těmi nejméně náročnými druhy, s nimiž si poradí každý začátečník. Doporučujeme tedy sáhnout zejména po menších a odolných rybičkách, které jsou zároveň velmi nenáročné. Jaké druhy jsou tedy vhodné? 

  • Tetra neonová 

Neonky neboli tetry neonové jsou v současné době nejvíce atraktivní rybičky. Jsou malé a odolné, navíc jsou velmi krásné díky jejich vzhledu. Třpytí se po všech stranách, dorůstají zhruba do velikosti pěti centimetrů. Obvykle se pohybují ve spodní polovině akvária a nahoru vyplouvají jenom tehdy, kdy je čas krmení.  

  • Parmička čtyřpruhá

Velmi odolná, malá, ale za to svým vzhledem zajímavý rybička je parmička čtyřpruhá, která žije zejména v hejnu, nemá ráda samotu. Vyžaduje sice vysokou kvalitu a čistotu vody, to však není nic, co by jí její majitel nezajistil. 

  • Zebřička

Zebřička neboli danio pruhované – to je další krásná rybička patřící do nenáročného akvária. Na rozdíl od neonky se pohybuje spíše v horní polovině nádrže, ovšem také dorůstá do pěti centimetrů.  

About Author

Leave A Reply