Jaké zvířátko můžu chovat v teráriu či v kleci?

0

Málokdo má tolik času, který by věnoval kočce nebo psovi. Pokud jste i vy časově vytížení, přesto hledáte domácího mazlíčka, který vám bude dělat tu nejlepší společnost, doporučujeme sáhnout po takovém zvířátku, které můžete chovat v teráriu nebo v kleci. V současné době jsou taková zvířátka velice populární, protože nevyžadují takřka žádnou pozornost, jsou nenároční a obvykle i tišší – nemluvíme-li o křečcích nebo ježku bělobřichém, což jsou tvorové rušní především v noci.  

Pokud se rozhodnete pro zvířátko v kleci, doporučujeme hned několik zajímavých druhů, s nimiž vás samozřejmě seznámíme.  

  • Africký šnek

Málokdo to ví, ale ve svém teráriu můžete chovat například afrického šneka. Jedná se o poměrně oblíbené a nenáročné zvíře, s nímž se samozřejmě můžete i mazlit. Jednoduše ho z terária vytáhnete a necháte si ho na dlani. Má minimálně nároky nejen na údržbu terária, ale i na krmení. Nemusíte mu kupovat žádné speciální a zároveň drahé granule či něco podobného, stačí, když mu dodáte čerstvou zeleninu či podobné potraviny.  

  • Pavouci

Stejně nenároční jsou pavouci, které si doslova zamilujete, tedy pokud se jich neštítíte či nebojíte. Jsou mírumilovní a tišší společníci, kteří budou chtít jenom to, abyste je samozřejmě krmili. Jelikož jsou skutečně nenároční, a to jak na údržbu, tak i na čas, hodí se především pro malé zvídavé děti.  

  • Morče

Dětem se velice často kupuje i morče, které není tak drobné jako křeček, tudíž ho nemůžou svýma rukama „uťapkat“. Bohužel morče je pro chov náročnější, vyžaduje pravidelnou a častou údržbu, což vyžaduje samozřejmě čas. Navíc morče není nejvoňavější stvoření, to je třeba mít na mysli neustále.  

  • Suchozemská želva 

Ideálním domácím mazlíčkem do terária je i suchozemská želva. I když představuje vyšší počáteční investici, následná péče o ni není už tak náročná. Zprvu očekávejte vyšší ceny za samotnou želvu a za potřebné vybavení, ale to je skutečně všechno. Poté je chov jedna radost. 

About Author

Leave A Reply