Jakých chyb se dopouštíme při krmení psa?

0

Pejsci jsou milující domácí mazlíčkové, kterým však musíme věnovat svou pozornost, jinak zevnitř skomírají. Pokud patříte k lidem, kteří mají také svého psího čtyřnohé kamaráda, jistě víte, co k životu potřebuje. Nesmíte zapomínat zejména na stravování, které je pro psa stejně důležité jako pro člověka. Jestli jste teprve začátečníkem v chovu psů, poradíme vám, čemu se vyvarovat při krmení.  

I ti majitelé psů, kteří mají svého čtyřnohého přítele dlouhou dobu, se bohužel dopouští mnoha chyb, které psovi škodí. Málokdo si je uvědomuje, protože mu přijdou zcela normální, bohužel pes po nich trpí. Pokud přemýšlíte nad tím, že si pejska pořídíte, vyvarujte se níže zmíněním chybám při krmení, ať s vámi pejsek co nejdéle zůstane.  

I psi potřebují pravidelnou stravu 

Stejně jako lidé, tak i pejsci potřebují, aby jejich strava byla pravidelná. To je to nejdůležitější, na co se musíte zaměřit, když psa krmíte. Pravidelnost – to je to, co je skutečně nezbytné. Podle odborníků by měl pes dostávat jídlo každý den ve zhruba stejnou dobu. Ideální je, když psovi dáváte najíst ráno a večer. Mezitím ho můžete odměňovat pamlsky za zdařené povely.  

Psa nepřekrmujte 

Jak jsme zmínili, psovi stačí jídlo dvakrát denně, a to ráno a večer přibližně ve stejnou dobu. Psovi nemusíte dávat pět pokrmů, jak jsme zvyklí jíst my. Pět pokrmů je pro psa až moc, můžete ho překrmit, což je další chyba, které se majitelé psů dopouštějí.  

Pes by se neměl překrmovat zejména vařeným masem nebo konzervami. Pokud mu dáte granule, v případě přežrání granule v misce nechá.  

Nekrmte ho před procházkou 

Mnozí majitelé psů dávají najíst psovi před procházkou, což není vhodné. Stejně jako lidé, tak i pes by měl po jídle odpočívat. Nikdy mu tedy nedávejte jídlo před procházkou, kdy si nestihne odpočinout. Naučte ho, že dostane jídlo až za odměnu, tedy až po procházce. 

About Author

Leave A Reply