Jedete se psem stanovat? Přinášíme pár rad a tipů

0

Pejsci jsou nejčastějšími členy domácností. Lidé si je zamilovali natolik, že s nimi tráví veškerý volný čas a berou si je skutečně kamkoli. V současné době jsou Evropané (a zvlášť Češi) označováni za největší milovníky psích čtyřnohých domácích mazlíčků. Podle aktuálních průzkumů jsou za ně schopní utratit i několik milionů ročně. Je to až nepředstavitelná suma, kterou jsme schopni vynaložit pro své čtyřnohé přátele, které milujeme pomalu více než své blízké.  

Mnozí lidé by se až divili tomu, co jsou lidé schopni se psem podnikat. Jedna věc je vozit ho v autě a cestovat s ním, jiná je s ním kempovat. Letos v létě se kempování neboli stanování se psem stalo velice oblíbené. Lidé zkrátka nechtěli nechávat své čtyřnohé přátele doma, když oni jedou na víkend pod stan s přáteli. Zkrátka ho vzali s sebou. Není to však tak nenáročné, jak se možná na první pohled zdá, což si mnozí majitelé pejsků uvědomili. Aby kempování příští rok bylo naprosto bezproblémové, přinášíme vám několik rad a tipů, které jistě oceníte.  

1) Udělejte si zkušební stanování 

Než se vydáte se svým pejskem pod stan, vyzkoušejte si to. Postavte si stan například u kamaráda na zahradě, tedy v místě, kde to pejsek nezná, a zkuste ve stanu se psem přenocovat. Jestli pejska nevyruší zvuky zvenčí a nepoběží za nimi, můžete to zkusit už “naostro”.  

2) Pes jako osoba navíc 

Při stanování rozhodně nenechávejte svého pejska venku. Je nutné ho vzít do stanu, jinak se vám může zatoulat a nemusí najít cestu zpátky. Ideální je, když koupíte stan větší pro více osob. Pejska je třeba počítat jako osobu navíc. Zabere nejen stejně velké místo, ale také se všem ve stanu bude pohodlněji spát.  

3) Nezapomeňte na pelíšek 

Pokud máte pejska naučeného tak, že spí ve svém pelíšku, nezapomeňte ho vzít. Je důležité, aby pejsek ve stanu usnul, a pokud mu s tím pomůže pelíšek, nezapomeňte na něj. Pelíšek bude navíc pro psa daleko pohodlnější než karimatka, také se bude cítit příjemně a jako doma.  

About Author

Leave A Reply