Kde jsou hadi nejrozšířenější?

0

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte nějakého domácího mazlíčka? Než sáhnete po prvním, kterého uvidíte, dobře zvažte své možnosti. Ne každý má dostatek času a finančních prostředků na chov domácího mazlíčka. Zhodnoťte tedy svou situaci a podle ní se rozhodněte, pro jakého mazlíčka se rozhodnete či jestli vůbec si mazlíčka pořídíte. Pokud vám můžete poradit, doporučujeme pořídit si hada, což je čím dál oblíbenější domácí mazlíček. Je oblíbený hned z několika důvodů, a sice proto, že je časově nenáročný, že náklady spojené s ním jsou minimální a také ho můžete nechat doma i několik týdnů samotného, protože had zpravidla nejí denně, ale jednou za čtrnáct dní.  

I když by se dalo říct, že hadi se rozšiřují po českých domácnostech rychlostí blesku, kupodivu nejsou u nás nejrozšířenější. Stále se hojně pohybují i ve volné přírodě a nahání strach všem těm, kteří na něj narazí při procházce deštným pralesem či obyčejným lesem.  

Pokud máte z hadů respekt nebo pokud byste je chtěli potkat naživo, prozradíme vám, kde jsou hadi nejrozšířenější a kde se s nimi tedy setkáte s jistotou.  

Austrálie je hadů doslova plná 

Z aktuálních informací a údajů lze říct, že hadi jsou nejrozšířenější v krásné, daleké Austrálii. Právě zde žijí zejména neobvyklí hadi, kteří se nikde jinde na světě neobjevují. Je to zejména z toho důvodu, že je v Austrálii neobvyklá hadí fauna, kterou milují. Zdejší fauna se velmi, velmi odlišuje od okolního světa, což hadům prospívá.  

Kolik hadů žije v Austrálii? 

Na světě aktuálně existuje zhruba sto padesát různých druhů hadů. V Austrálii jich žije obrovská většina. Například zde najdeme jedenáct druhů užovkovitých hadů a také 65 druhů korálovcovitých hadů. Lze tedy s jistotou konstatovat, že jen v Austrálii žije třetina jejich světového počtu.  

Jelikož jsou zde vhodné podmínky pro jedovaté hady, vyskytují se zde především hadi jedovatí. Austrálie je tedy také označována za kontinent, který obývá nejvíce jedovatých hadů na světě.  

About Author

Leave A Reply