Kartáč jako váš nejlepší pomocník. Urychlíte línání

0

Jaro je pro psy zajímavé období. Během tohoto období dochází k mnoha změnám, psi se touží pářit, vyhledávají svou drahou polovičku. Kromě toho je to období línání, což nepřehlédne žádný majitel pejska. Zejména si línání všimnou ti majitelé, kteří mají svého psího domácího mazlíčka doma. Pejsek totiž zanechává všude chlupy. Když je pejsek venku, línání si povšimnete především tehdy, kdy pejska pohladíte a chlupy vám zůstanou v ruce. Naštěstí i proti tomuto problému se dá bojovat, a to každý rok. Stačí, když na pejska vytáhnete kartáč.  

Kartáče se mnozí pejsci bojí. Je to z toho důvodu, že na něj nejsou zvyklí od malička. Pokud tedy máte malého pejska, který je ještě štěňátko, doporučujeme ho kartáčovat pravidelně, i když zrovna není období línání. Pejsek si na kartáčování zvykne a během doby línání nebude dělat problémy.  

Jak jsme zmínili, kartáč během jara skutečně oceníte. Nejen, že pejskovi ulevíte od těch chlupů, které za sebou nechává, ale taky jeho línání urychlíte.  

Žádná plemena nejsou nelínající 

Mnozí majitelé se domnívají, že jejich pejsci nelínají, protože si to někde přečetli. Jenže to není pravda. Všechna psí plemena línají, a to včetně jorkšírského teriéra nebo tibetského teriéra. I když se může zdát, že nelínají, tak skutečně línají, jenom o něco méně než jiné rasy psů.  

Nejvíce viditelné chlupy jsou u dlouhosrstých plemen. 

Proč je vhodné psa kartáčovat? 

Možná se ptáte, proč byste svého čtyřnohé přítele měli kartáčovat. Je to skutečně nutnost, protože jenom kartáčováním zbavíte pejska odumřelých chloupků. Kartáčování navíc může urychlit línání, během kartáčování totiž dojde k rychlejšímu odstranění všech odumřelých chlupů.  

Pokud máte krátkosrstého pejska, doporučujeme volit štětinové kartáče nebo speciální rukavice, které jsou pro línání určené. U dlouhosrstých plemen je vhodné použít hřebenové kartáče nebo takzvané trimovací hřebeny. 

About Author

Leave A Reply