Když kočka zvrací: Kdy jde o nemoc a kdy je to jen nevolnost?

0

 

Kočky jsou v poslední době dokonce populárnější než pejskové. Pořizují si je domácnosti s dětmi i senioři, kteří potřebují nějakou společnost, která však bude nenáročná, ale za to přítulná a milá, což kočky rozhodně jsou. Ať už jsou však v jakékoli rodině, je nutné, aby je rodina kontrolovala a věnovala jim svou pozornost. Přece jen i kočky mohou onemocnět, a pokud nebudou příznaky objeveny či odhaleny včas, následná léčba nemoci by nemusela mít vůbec hladký průběh.  

Kočky jsou sice známé tím, že se o sebe dokážou postarat, ale na druhou stranu jsou situace, v nichž se o sebe postarat neumí. Mezi jejich nejčastější zdravotní problémy patří zvracení, které není vůbec hezká podívaná. Někdy je to jenom její zcela přirozený proces, který se pojí s jejím každodenním čištěním, jindy se však jedná o závažnou chorobu, jejíž příznak zprvu bohužel nerozpoznáme.  

V jakém případě je kočka už nemocná? 

Pokud kočka zvrací, mnozí majitelé to ani nevnímají. Je to především z toho důvodu, že kočky se denně čistí, denně jim do jejich úst putují jejich vlastní chlupy, které se samozřejmě mohou po určité dobře v těle příčit a potřebují jít ven. Mnohdy však kočky zvrací z jiného důvodu a majitelé to podcení, jelikož věří, že se jedná pouze o přirozený proces.  

Jestli se tedy vaše kočka v nedávné době neládovala trávou nebo nejedla stravu, která jí nenáleží, je zvracení příznakem vážné choroby, před kterou by měl být každý majitel na pozoru. Když se jedná o nemoc, je zvracení doprovázeno dalšími příznaky.  

Příznaky nemoci, které doprovází zvracení: 

  • slinění
  • břišní stahy

Když kočka nadměrně sliní a do toho ji trápí břišní stahy, je s ní něco v nepořádku. Může se jednat o infekci nebo může mít zánět močových cest. V takovém případě je nutné volat veterináře, který si s problémem rychle poradí. 

About Author

Leave A Reply