Toužíte po domácím mazlíčkovi a nevadí vám, že mu investujete celý svůj volný i pracovní čas? Pracujete z domova a máte možnost si pořídit takového mazlíčka, který vyžaduje opravdu neustálou péči? V tom případě to vyzkoušejte s krokodýly. I když si možná říkáte, že krokodýli žijí jen ve volné přírodě či případně se s nimi můžeme setkat v zoologických zahradách, opak je pravdou. Krokodýly je možné chovat i doma, ovšem je to běh na dlouhou trať, který je opravdu velmi, velmi náročný. Krokodýli zkrátka nejsou zlaté rybky, nemůžete je registrovat jen ráno při krmení.
Krokodýli jsou vlastně návštěvníci z pravěku. Tak je tedy mnozí chovatelé a také odborníci označují. V současné době je mnoho druhů krokodýlů, které je možné chovat doma. Nejčastěji se chovají kajmani, ale nemusíte chovat jen je. Krokodýli jsou zajímaví tím, že jsou opředeni mnohými legendami. Navíc jsou velice, velice inteligentní, se vší něhou se dokonce starají o svá mláďata.
I když si mnozí lidé na krokodýla netrumfnou, najdou se chovatelé, kteří tomuto plazovi věnují všechen svůj čas a pozornost. Chovat hady je totiž skutečně velice, velice těžké.
Ještě na úvod je třeba říct, že krokodýl samozřejmě může sežrat svého majitele. Chov je tedy i velice nebezpečný.
Prostor, který potřebuje
Při chovu je nutné dát krokodýlovi obrovský prostor, který je o rozloze několika metrů čtverečních. Jeho chov není jen těžký, ale je také finančně náročný. Každý měsíc vyžaduje několik hektolitrů teplé vody, k tomu stovky kilowatthodin elektřiny. Nesmíme zapomenout ani na hotové kilogramy masité potravy.
Jak chovat krokodýla
Krokodýl potřebuje vodu i souš. Jen voda musí být minimálně dvakrát vyšší, než jaká je jeho výška. Teplota vody by se měla pohybovat kolem pětadvaceti stupňů Celsia, je nutné ji však pravidelně měnit, proto je ideální, aby nádrž měla i odpad. Souš musí být osvícená reflektorem a musí být neustále vyhřívána.