Když si pořizujeme akvárium, kam s ním?

0

Když toužíme po domácím mazlíčkovi, který bude dokonale klidný a milý, nebude navíc žádnou velkou přítěží, většinou se rozhodneme buď pro pejsky, a to konkrétně pro velice líná plemena, která nemají v lásce jakýkoli pohyb, ale také často svolíme k akváriu, které si pořizujeme v poslední době velice často. V současné době je akvárium pořizováno zejména lidmi, kteří potřebují ke svému životu klid a ticho, kteří nemají času na rozdávání, přesto touží po něčem živém ve své domácnosti, co by je nenechávalo v úplné samotě. Přesně takoví lidé vždy před pořízením akvária nevědí, kam s ním. A s touto velice často pokládanou otázkou rádi poradíme.  

Ať už si pořizujete akvárium do velkého domu nebo naopak do malého bytu, je nutné ho rozmístit s rozvahou. Není možné akvárium dát kamkoli si zamanete. I když je to jen skleněná nádoba, není dobré ho umísťovat kamkoli se vám zlíbí.  

Pojďme si říct, na co je tedy třeba myslet, když nové akvárium umísťujeme do domácnosti.  

Co je třeba mít na mysli, když umísťujeme akvárium, v bodech: 

  • Jak je akvárium velké. Na velikost akvária se nesmí zapomínat, je to něco, co se nesmí podceňovat. Pokud je akvárium velké, je třeba mít speciální podstavec.
  • Než umístíte akvárium, ujistěte se, že v těsné blízkosti je alespoň jedna elektrická zásuvka. Když je na místě elektrických zásuvek více, tím lépe. Do zásuvky je třeba zapojit nejen osvětlení, ale také topení nebo filtraci, bez které se akvárium neobejde.
  • Místo musí být vyrovnané, proto s sebou vždy mějte vodováhu, která vám prozradí, jestli je vybrané místo vhodné či nikoli. Pokud by bylo místo křivé, mohlo by dojít k prasknutí stěna akvária, protože by jedna strana byla vodou více zatížena.
  • Pokud stavíte akvárium na podstavec, myslete na to, že podstavec musí být skutečně velice silný. Neměl by se pod váhou a délkou akvária nikdeprohýbat.
  • Akvarijní rybičky nemají v lásce přímé sluneční záření. Je tedy nevhodné je umísťovat tam, kam sluneční paprsky dosáhnou.

About Author

Leave A Reply