Co když zatrhneme drápek psovi? Poradíme vám, co dělat

0

Je členem vaší domácnosti pejsek? Pak jistě víte, že se o něj musíte řádně starat. Péče o pejska však nezahrnuje jenom koupání dvakrát do roka nebo případně stříhání, které je nutné zejména u dlouhosrstých psích plemen. Taková péče zahrnuje i kontrolu očí, uší a tlapek, dále také zastřihávání drápků, které je důležité zejména u těch plemen, která se denně netoulají po venku. Pokud jste majitelem pejska, kterého máte ve své domácnosti nebo případně na zahradě, je nutné jeho drápkům věnovat zvláštní pozornost. Tito pejsci, kteří se denně netoulají venku a nebrouzdají se poli a lesy, nemají šanci si své drápky obrousit přirozenou cestou, proto je nutné jejich drápky stále zapravovat. Při jejich stříhání se však může stát, že drápek bude zastřihnut.  

Mnozí majitelé jsou v té chvíli velice hysteričtí, což vyděsí samozřejmě i pejska. Je nutné však v takové situaci zachovat klid a chladnou hlavu. Jedná se jen o zatržený drápek, který rozhodně není nic hrozného. Jedná se o stejnou situaci, jako když se zatrhne nehet člověku. Chvilku sice krev teče, ale není to nic, s čím byste měli utíkat k veterináři.  

Co když se ale stane, že se drápek zlomí? 

Co dělat se zlomeným drápkem? 

Pokud se pejskovi dostatečně nevěnujete, případně když nevěnujete dostatečnou pozornost jeho drápkům, může se stát, že dojde ke zlomení drápku při nějaké aktivitě či při procházce. Nejedná se sice o nic smrtelného, ale je to něco, co může vyděsit nejen pejska samotného, ale také jeho pána. Drápové lůžko totiž může velmi krvácet, což je nepříjemný okamžik. Je nutné v takové chvíli drápek ošetřit, aby se předcházelo nebezpečné infekci.  

Veterináře nemusíte v takové chvíli vyhledávat ihned, stačí ho vyhledat třeba až na druhý den, pokud se vám tlapka nebude zdát v pořádku.  

Drápy jako problematická část psího těla 

Málokterý majitel pejska si uvědomuje důležitost a následnou problematiku drápů. Když se s drápky něco stane, může nastat několik závažných problémů. Drápy jsou kožní deriváty, tudíž se může jednat o místo, kde vznikne kožní choroba a infekce. Nepodceňujte pravidelnou kontrolu této části psího těla.  

About Author

Leave A Reply