Klapavka obecná a vše o jejím chovu

0

V současné době neustále přibývá akvaristů, kteří se chtějí chlubit tím, co mají ve svých akváriích. Obyčejné rybičky už nejsou tak atraktivní, jako mořské krevety nebo například vodní dráčci, které jsou opravdu velice, velice atraktivní a zvláštní stvoření. Do svého akvária či případně terária si však můžete pořídit také klapavku obecnou, což jsou velmi zajímavé želvy, které se ve volné přírodě vyskytují zejména v Kanadě nebo na jihovýchodě Spojených států amerických.  

Klapavky obecné sice nepatří k nejpestřejším druhům želv, ale jsou to velice zajímavé želvy, které nejsou ani extra náročné. Jejich cena se pohybuje v rozmezí od čtyř do osmi set korun, vydrží však i patnáct dlouhých let.  

Klapavka obecná se vyznačuje hnědým až černým zbarvením, pyšní se zejména dobře vyvinutýma nohama. Samci jsou specifičtí svými delšími ocasy, mají oproti samicím také mohutnější hlavu. Samice dokážou snést zhruba tři vejce (odborníci odhadují jedno až čtyři vejce, tři jsou ale zlatý průměr). 

Jak klapavky obecné chovat? 

Klapavky obecné vyžadují ke svému spokojenému životu takzvané paludárium, kde je méně souše než vody. Vody by však nemělo být plné paludárium, jelikož se želva musí nadýchnout, když vytáhne krk.  

I když tráví většinu svého času ve vodě, nejsou ani zdaleka tak dobrými plavci, jak se možná zdá. Teplota vody by se měla pohybovat kolem šestadvaceti stupňů Celsia. Nezapomeňte jim do nádrže s vodou a souší přidat vodní rostliny, které sice poškozují, ale naprosto minimálně.  

Dno by mělo být písečné, není zakázané chovat i skupinku klapavek obecných. Doporučuje se několik samic na jednoho samce.  

Jak klapavku obecnou krmit? 

Co se týče krmení, doporučujeme masitou stravu. Je to však všežravec, pro kterého je nejdůležitější neustálý příjem vápníku, tak se podle toho zařiďte. 

About Author

Leave A Reply