Kočičí problémy s močením. Jaké jsou příznaky a co je příčinou?

0

Mnozí majitelé koček jsou toho názoru, že kočku nemůže napadnout jiné onemocnění, než proti kterému je očkovaná. Ale to je samozřejmě lež. I kočku mohou napadnout onemocnění, které běžně napadají jenom člověka. Velice časté kočičí onemocnění jsou problémy s močením, které jsou pro kočku velice bolestivé a velmi, velmi nepříjemné. Buďte tedy neustále na pozoru a když se kočka začne chovat zvláštně, zbystřete. Možná se jen symptomy ukazují světu.  

Abyste lehce rozeznali kočičí problémy s močením, měli byste vědět, jak se asi projevují, jak vznikají, co je jejich příčinou. Pokud problémy s močením objevíte včas a včas navštívíte veterináře, léčba onemocnění započne brzy a rychleji se z problémů kočka dostane.  

Jak se problémy s močením u kočky projevují? 

Důležité je vědět, jak se problémy s močením u kočky projevují. Mezi hlavní příznaky patří neklid a zvukové projevy, které kočka u močení vydává. Je to dáno tím, že kočku močení velice bolí. Dalším příznakem je časté močení, zvýšená frekvence močení je většinou důsledkem vážné infekce nebo případně zánětu.  

Dalším příznakem může být také krev v moči nebo případně močení mimo kočičí záchod (kočku zkrátka zadržování moči bolí, nevydrží přijít až na svůj záchod). 

Jaké kočky nejčastěji trápí problémy s močením? 

Dokonce i u koček existují takzvané rizikové faktory, jimiž jsou kočky středního věku, dále také kastrovaní jedinci nebo případně kočky s nadváhou.  

Jaké jsou příčiny vzniku močových problémů? 

Dále je důležité vědět, jaké jsou příčiny problémů s močením. Mezi příčiny patří například bakteriální infekce, která však bývá častější u psů než u koček. Za problémy s močením mohou také nádory, které se vyskytují zejména u starších koček. Důvodem problémů s močením však může taktéž idiopatická cystitida, což je onemocnění močových cest bez známé příčiny.

About Author

Leave A Reply