Kočka nebo kocour aneb vše, co byste měli o chovu koček vědět předem

1

Kočky jsou velice užitečná stvoření, která si pořizuje kdekdo z nás. O kočkách se traduje, že dělají společnost jen nezadaným ženám, ale to samozřejmě není pravda. Tuto myšlenku v nás vyvolaly hlavně americké filmy, kde hlavní hrdinové mají kočky, když jsou sami. Kočky jsou skutečně milí společníci, které nejde nemilovat. Nejen, že jsou čistotné, ale taky nevyžadují tolik pozornosti jako pes. Ostatně i před pořízením kočky je třeba vědět několik informací. Například nikdy není na škodu vědět, jestli je lepší koupit si kočku nebo kocoura.

Vše, co se týká koček, si nyní zodpovíme. Článek by si měli přečíst hlavně budoucí majitelé koček, kteří se dozvědí jistě mnoho zajímavých a užitečných informací.

Kočka nebo kocour

Co se týče otázky, kterou si pokládá nejeden budoucí majitel kočky, a sice jestli je lepší kočka nebo kocour, známe odpověď. U tohoto zvířete je skutečně jedno, jestli si koupíte kočku nebo kocoura. Jakékoliv pohlaví je totiž nutné kastrovat po dosáhnutí pohlavní zralosti. Kastrací u kocourů zamezíme nepříjemnému značkování, u koček zase odstraníte nepříjemné hlučné projevy při říji.

Musím kočku vždy kastrovat?

Mnoho majitelů váhá nad kastrací své kočky. Lidé si totiž myslí, že kastrace kočce způsobí psychické nebo fyzické změny. Jenže k žádným změnám nedojde. Opak je zde pravdou – kočka či kocour je po kastraci klidnější a vyrovnanější. Dokonce se stává, že kočky jsou i přítulnější.

Čím kočku krmit?

O kočku domácí je třeba pečovat, proto ji nedávejte nic nekvalitního. Kočky samozřejmě milují granule, ale mnoho lidí jim dává kravské mléko nebo zbytky od oběda, a to se nesmí. Místo této stravy jí kupte kvalitní konzervy, které jí dají potřebné živiny.

Kromě kravského mléka kočky nesmí ani slané nebo mastné výrobky, protože jim poškozují ledviny. Nesmí ani brambory nebo těstovin, byť uvařené, protože nemají žádnou výživnou hodnotu.

About Author

1 komentář

Leave A Reply