Kočka znamená v každé zemi něco jiného. Víte, co?

0

Kočka je velice oblíbeným domácím mazlíčkem všude na světě. Nestává se čím dál oblíbenější jen v České republice, ale je významným mazlíčkem po celém světě. Zatímco u nás je to domácí mazlíček jako každý jiný, v mnohých světových zemích se jedná o posvátné zvíře, kterého by si lidé měli vážit a které by měli ctít. Podívejme se na několik zemí světa a na to, jak na kočky nahlíží a co pro ně znamenají.  

Anglie a kočky 

Je velice zajímavé, jak mnohé pověry chápou v jiných zemích jinak než u nás. Například v České republice znamená černá kočka přebíhající přes cestu obrovskou smůlu, ovšem v Anglii se věří, že černé kočky nosí obrovské štěstí. Lidé věří ve štěstí, které přináší černé kočky proto, že v to věřil i anglický král Karel I., který měl podle pověsti věřit ve štěstí kočky tolik, že se bál, aby mu neutekla, proto ji nechal hlídat po celý den a noc. Ovšem před smrtí ji uchránit nemohl. Když umřela, král ztratil své štěstí a byl uvězněn.  

Amerika a kočky 

I v Americe kočky vnímají krapet jinak než u nás. Například zde se věří v to, že sen o bílé kočce přináší velké štěstí. Také se zde dělá to, že když se rodina s kočkou stěhuje, kočka se do domu dává okny, nikoli dveřmi. Jen tak se zajistí, že kočka v domácnosti zůstane.  

Francie a kočky 

Francie také vidí kočky trochu jinak. Například zde se věří, že kočka přenášená přes potok svědčí o velké smůle, která se řítí. Stejně tak šťastné není ani setkání s želvovinovou kočkou. To prý znamená smrt při nehodě.  

Irsko a kočky 

Přebíhající černá kočka přes cestu znamená v každé zemi něco jiného. Zatímco u nás se jedná o symbol neštěstí, v Irsku se jedná o předzvěst smrti při epidemii.  

Itálie a kočky 

Velice známá je italská pověra, která říká, že když si černá kočka lehne na postel nemocného člověka, přináší s sebou také smrt. Mnozí Italové dodnes věří i tomu, že když kočka uteče z domu, je to proto, že nechce žít v domě, do něhož přijde smrt.  

About Author

Leave A Reply