Na kočky leze jaro. Co čekat od koček žijících venku a co od těch, co žijí doma?

0

Kočky jsou poměrně oblíbeným domácím mazlíčkem. Někteří majitelé kočky vězní doma, jiní je chovají především venku, kde mohou chytat myši, tudíž chrání domácnost před těmito nevítanými hosty. V současné době jsou kočky skutečně velice oblíbené, i když mnozí lidé je stále nemají v lásce. Stejně, jako to bývá u psů, tak i kočky se mění v závislosti na ročním období. Otázkou je, jak je to s kočkami na jaře, které se sice pomalu blíží ke svému konci, přesto nám ještě pár dnů zbývá na to, abychom si jara pořádně užili.  

Kočky jsou známé především jako sezonní polyestrická zvířata. To znamená, že se skutečně mění závislosti na ročním období. Během každého ročního období se mění nejen kočka žijící venku, ale i kočka chovající se doma. Pojďme si říct, jak jaro vnímá domácí kočka a jak ta, co žije venku.  

Jak je to s kočkou žijící doma 

Nejdříve se zaměřme na kočky, které žijí doma. Těch je o něco více než koček venkovních. Kočka, která žije doma, je během jara o něco přítulnější a je taky mnohem živější než v jiné části roku. Zároveň je však nutné podotknout, že je poměrně neklidná. Například když ji pohladíte, kočka prudce prohne svou páteř a zvedne zadní část těla.  

Během jara kočka mňouká mnohem hlasitěji než v jiném ročním období. Navíc je to období rozmnožování, kdy se majitelé radují z malých přírůstků.  

Jak je to s kočkou žijící venku 

Co se týče koček žijících venku, s nimi je to poměrně stejné. Je to stejné zejména s rozmnožováním, i když se mnohé kočky během jara snaží uhájit své teritorium před nepříjemnými kocoury, což může přinést mnohá nepříjemný a bolestivá zranění. Pokud bychom se měli vrátit ke zmiňovanému páření, během jara si kočka žijící venku vybírá ke spáření i několik partnerů, mnohdy skutečně nezůstává jenom u jednoho vyvoleného.  

About Author

Leave A Reply