Korálovky jako hadi ideální k chovu. Proč si je kupuje každý začátečník?

0

Hadi se čím dál častěji stávají členy našich domácností. Chovatelé touží po unikátnosti, touží po nějaké zvláštnosti, kterou jsou právě hadi. Otázkou však je, jaké druhy jsou vhodné pro domácí chov? Je jich hned několik. Pokud toužíte po dlouhém hadovi, pořiďte si krajtu. Jestliže jste milovníkem spíše menších hadů, korálovky jsou to pravé. Korálovek je hned několik druhů, jsou známé tím, že mají sklony ke kanibalismu. Některé druhy dokonce pojídají i svůj ocas. Než si uvědomí, že pojídají samého sebe, mohou sníst celou svou třetinu. To však není to jediné, co byste měli o korálovkách vědět.

Korálovky se řadí k těm hadům, kteří jsou ideální k chovu. Jsou nenáročné, proto jsou ideální pro začátečníky.

Co korálovky potřebují?

Jak jsme zmínili, korálovky jsou nenároční hadi. Ke svému štěstí toho nepotřebují mnoho. Důležité je, aby měly kde bydlet a aby měly dostatek tepla. Co se týče terária, zde platí, že čím větší, tím lepší. Doporučujeme minimálně velikost 80×50 centimetrů, výška terária může dosahovat i půl metru. Korálovky jsou známé tím, že nemilují šplh, spíše se drží u dna svého akvária, proto se snažte, ať je dno pro ně dostatečně atraktivní. Použijte rašelinu nebo písek – vrstva by měla být vysoká zhruba pět centimetrů. Do písku se korálovky rády zahrabávají.

Také jsme zmínili, že potřebují dostatek tepla. Teplo potřebuje každý plaz, ovšem korálovky ho milují ze všech plazů nejvíce. To dokazuje i fakt, že v jejich teráriu by měla být teplota ideálně na 35 stupních Celsia.

Jaký je jídelníček korálovky?

Pořizujete si korálovku a přemýšlíte, čím ji budete krmit? Poradíme vám! Jídelníček korálovky je rozmanitý. Ve volné přírodě je hodně pestrý, protože zde loví nejen malé savce, ale i jiné hady či ptáky. V domácím chovu ji však nemusíte rozmazlovat. Nejradši má malé myšky nebo drobná ptáčata.

Pokud vaše korálovka svléká kůži, počítejte s tím, že nebude jíst vůbec.

About Author

Leave A Reply