Krajta kobercová – australský had vhodný i pro začátečníky

0

Pokud toužíte po netradičním domácím mazlíčkovi, pořiďte si hada. Samozřejmě ne každý má dostatek odvahy na to, aby si tohoto plaze pořídil, ale pokud odvahu nepostrádáte, had bude vaším nejmilejším společníkem. V současné době najdeme v obchodech mnoho druhů, které jsou vhodné pro domácí chov. Doporučují se kupovat škrtiči, nikoliv hadi, kteří by nás dokázali jediným kousnutím zabít. Mezi nejčastěji chované hady patří krajty, konkrétně krajta kobercová, která pochází z rodu australských krajt.

Krajta kobercová je skutečně zajímavým hadem, který je vhodný i pro začátečníky. Jedná se o škrtiče, tudíž je chovatelům doporučovaný. Její tělo je poměrně štíhlé, hlava je široká. Ve volné přírodě se vyskytuje hlavně v severní Austrálii nebo v Nové Guinei. Dorůstá do zhruba půl metru. Samice může snést až 35 vajec.

Jak chovat krajtu kobercovou?

Co se týče chovu krajty kobercové, nejedná se o náročný druh hada. Potřebujete hlavně větší terárium. Zde platí, že čím větší, tím lepší. Jelikož se nejedná o malého hada, musíte krajtě dopřát dostatek prostoru. Terárium vyplňte větvemi nebo kořeny, kolem nichž se omotává.

Kromě větví a kořenů je třeba, aby měl had ve svém teráriu i misku s vodou.

Dbejte na teplotu v teráriu. Doporučená teplota se pohybuje mezi pětadvaceti až třiceti stupni Celsia. Základem terária musí být kámen, na němž se bude had vyhřívat a kde by se teplota měla pohybovat kolem dvaatřiceti stupňů Celsia.

Čím krajtu kobercovou krmit?

Krajta kobercová je skvělá v tom, že sní takřka všechno. Nepohrdne hlodavci ani kuřaty. S čím mohou mít krajty kobercové problém, tak jsou morčata. Tento hlodavec bohužel nechutná každému hadovi, proto když vám krajta morče nepozře, nevěšte hlavu.

Na velikosti krmiva nezáleží, obecně však platí, že krmivo nesmí být větší než největší průměr hada.

About Author

Leave A Reply