Krajta zelená – zajímavosti a vše o chovu

0

Pokud chcete být výjimečným, pořídíte si domácího mazlíčka, kterého jen tak někdo nemá. Mezi ojedinělé domácí mazlíčky se řadí například hadi. Vždy se chovají především škrtiči, chovatelé se vyhýbají hadům, kteří je mohou usmrtit jedním jediným uštknutím. Mezi nejčastěji chované hady patří například užovky, populární jsou i korálovky. V menším množství, ovšem přece, se chovají i krajty. Jedinečná je krajta zelená.

S krajtou zelenou se setkáte především v zoologických zahradách, ovšem najdou se mezi námi chovatelé, kteří ji mají třeba ve svém obývacím pokoji. Pokud byste chtěli zatoužit právě po tomto hadovi, který je rozšířen hlavně v Nové Guinei a v Austrálii, je třeba o něm něco vědět.

Pojďme si říct, jak krajta zelená vlastně vypadá, kde aktuálně žije a jaké délky dosahuje. Neopomineme ani zajímavosti o samotném chovu.

Charakteristika krajty zelené:

Pokud byste krajtu zelenou hledali ve výše zmíněných oblastech, našli byste ji v korunách stromů tropických deštných pralesů. Svou barvou jsou sice nepřehlédnutelné, přesto ve stromech se většinou zcela ztratí. Krajty jsou nápadné hlavně díky své délce, v dospělosti totiž mohou vyrůst až do dvou metrů.

Krajta zelená není čistě zelená, po celém těle jsou nepravidelně rozmístěné bílé tečky či skvrny. Hlavu má širokou.

Zajímavosti o chovu

Pokud byste se rozhodli krajtu chovat, je třeba pořídit si dost velké terárium. Minimální rozměry jsou 200x100x200 centimetrů. Jak jsme zmínili, had se totiž může dostat až do délky dvou metrů. Nesmíte zapomenout na nádrž s vodou, která musí zabírat zhruba čtvrtinu celkové plochy terária.

Co se týče krmení, v zajetí se nejčastěji krmí potkany, myšmi nebo ptáky. Ideální je, když může krajta lovit svou kořist po zemi.

Málokdo ví, že krajta zelená je poměrně velký strašpytlík. Potřebuje mít svůj klid, když ho nemá, cítí se ohrožená a vyrušená.

About Author

Leave A Reply