Jak krmit vodní želvu a na co si dát pozor

0

Vodní želvy jsou čím dál častějším domácím mazlíčkem, kterého si pořizujeme proto, abychom nebyli sami. Člověk by řekl, že stále oblíbení jsou hlavně pejsci, ale to už dávno neplatí. Pokud patříte k majitelům vodních želv nebo se zanedlouho k majitelům vodních želv přidáte, možná oceníte pár rad do začátku. Při chovu vhodní želvy se musí dbát zejména na bezpečné krmení, které je u chovu to nejdůležitější. Otázkou tedy je, jak bezpečně chovat želvu a na co si dát při krmení vodní želvy pozor.  

I když se může zdát, že vodní želva je mírumilovný tvor, i ona může být nebezpečná, a to zejména při krmení. Při krmení si dejte pozor na to, ať vás nekousne. Vodní želvy se neřadí k domácím mazlíčkům, s nimiž si můžete jen tak běžně hrát. I když nemají zuby, mohou prst člověka stisknout tak pevně, že můžou způsobit velmi bolestivé zranění.  

Takových zásad je však mnohem více, proto si je shrňme v bodech.  

Zásady krmení vodní želvy: 

  • Jak jsme zmínili, v době krmení dávejte želvě krmení jen z takové vzdálenosti, aby vás nemohla kousnout. Její kousnutí může způsobit vážná zranění.
  • Abyste se vyhnuli kousnutí a následnému zranění, doporučuje se krmit vodní želvu pinzetou. Pinzetou můžete podávat želvě syrové maso nebo jiný druh krmení, který jí díky pinzetě můžete dát až k tlamičce.
  • Jestli jste majitelem teprve malé želvy, možná ji při krmení budete vytahovat z akvária. I když malé želvy nemají v čelistech tak velkou sílu jako velké želvy, mohou být nebezpečné i tak. Při jejich manipulaci tak buďte opatrní, zbytečně je tedy neprovokujte a nedrážděte.
  • Při krmení vodní želvy se doporučuje ji dát do jiného, zvláštního akvária. Želvy se při konzumaci potravy totiž stahují pod vodu, což znamená, že ji znečišťují. Abyste se vyhnuli častému čištění akvária, raději ji při krmení vkládejte do jiného akvária, které bude určeno jenom na to.

Čím želvu krmit? 

Co se týče samotného krmiva, kromě zmiňovaného syrového masa, jako jsou červy, žížaly nebo jiní podobní tvorové, je možné želvu krmit i granulovaným krmivem, které také bez problémů přijímají. 

About Author

Leave A Reply