Která psí plemena patří k dlouhověkým?

0

V současné době jsou pejsci nejčastějšími domácími mazlíčky. Je to především proto, že to jsou kamarádi na velkou část života. Jsou ochotní, neumí se přetvařovat a samozřejmě se řadí k těm přátelům, kteří nám dají svou lásku a očekávají, že je budeme mít taky rádi, což pro nás není problémem. Je však velká škoda, že pejsci se dožívají v průměru dvanácti let. To bohužel není dlouhá doba, ovšem existují plemena, která se řadí k dlouhověkým. Například jeden pejsek se dožil skoro třiceti let. Otázkou je, o jaké plemeno se jednalo.  

Než si pořídíte pejska, musíte mít zhruba nějakou představu o tom, jak by měl pejsek vypadat. Musíte si zodpovědět, jestli chcete dlouhosrstého pejska nebo krátkosrstého pejska, jestli toužíte po menší rase či po větším plemenu.  

Pomoct vám v rozhodování může i věk, kterého se obvykle konkrétní plemeno dožívá. Jestli toužíte po dlouhověkém pejskovi, doporučujeme si vybrat z níže uvedených plemen.  

Seznamte se s australským honáckým psem 

Tím nejdéle dožívajícím se psem je australský honácky pes, který stále udržuje rekord ve světě psů. Právě toto plemeno se totiž dožilo skoro třiceti let, což mluví za vše. I když vás může lákat dlouhověkost, je nutné si uvědomit, že australský honácký pes není pro každého. Je poměrně náročný na výchovu a potřebuje minimálně dvě hodiny denně aktivního pohybu.  

Jeho visáž připomíná typického vořech. Už v samotném mládí jsou poměrně šediví, což se nemusíte kdekomu líbit.  

Jaká další plemena se dožívají dlouhého věku? 

U nás jsou poměrně oblíbené čivavy či jorkšíři, což jsou menší pejsci hodící se především do bytů. Pokud jste milovníkem právě těchto plemen, potěšíme vás – dožívají se poměrně dlouhého věku. Jejich průměrná doba žití se odhaduje na patnáct let. 

K dalším dlouhověkým plemenům se řadí kolie či například jezevčík.  

About Author

Leave A Reply