Máte kočku v březí? Poradíme, čím ji krmit

0

Než si pořídíte kočku, měli byste o ní vědět první poslední. Samozřejmě je třeba, abyste si zodpověděli otázku, jestli si chcete pořídit kočku či kocoura. U kočky je třeba počítat s tím, že může otěhotnět. Pokud se právě vaše kočka ocitá v březí, během březosti se o ni musíte starat pečlivěji. Je nutné upravit zejména stravu – kočky v březí potřebují vyživující stravu, která prospěje nejen jí samotné, ale i koťatům. Otázkou tedy je, čím kočku v březí krmit?

Pro kočku je období březosti poměrně náročné období. Každý majitel kočky by jí měl co nejvíce pomáhat. Jak jsme zmínili, můžete jí poskytnout takovou pomoc, že jí upravíte jídelníček. Jen tak zaručíte, že se koťata narodí zdravá a plná síly.

Dejte ruce pryž od krmiva pro dospělé kočky

Kočku určitě krmíte krmivem pro dospělé kočky, což jsou především granule. Toto krmivo bohužel neobsahuje živiny navíc. Kočka v březí má mnohem vyšší nutriční nároky. Otázkou tedy je, čím nahradit klasické krmivo pro dospělé kočky. My však známe odpověď!

Kupujte krmivo pro koťata

Mezi nejkvalitnější krmiva, které kočce můžete dát, patří krmivo pro koťata. Je totiž plné proteinů i kalorií. Navíc je toto krmivo vhodnější i pro samotná koťata, která se zatím vyvíjí. Kočky krmivo pro koťata upřednostní, protože je šetrnější k jejich žaludku.

Co se týče množství krmiva, od početí se musí dávka krmiva zvyšovat takřka den po dni. Když se bude blížit k porodu, zjistíte, že kočce dáváte až o padesát procent více krmiva, než kolik jste dávali na začátku početí. Postupně tedy přidávejte a sledujte, kolik toho je vaše kočka ochotna sníst. Sami poznáte, jaká dávka krmiva jí stačí či nestačí.

Většinou chovatelé upřednostňují směs vlhkého a suchého krmiva. Směsi dávají přednost hlavně ti chovatelé, kteří mají kočku, jež miluje vlhké krmivo. Bohužel ve vlhkém krmivu se nenachází tolik kalorií, jako v tom suchém, proto krmiva míchají.

About Author

Leave A Reply