Mnoho majitelů psů preferuje trávení volného času se svými mazlíčky před trávením času s přáteli. Víte, proč tomu tak je?

0

Nová studie společnosti Link AKC, která vyrábí inteligentní obojky pro psy, připouští, že více než polovina majitelů psů v Americe někdy vynechá společenskou událost, aby mohla místo toho trávit volný čas se svým psem. Je tomu tak i u vás?

Studie oslovila 2000 majitelů psů

Tato studie se týkala 2 tisíc majitelů psů a zahrnovala otázky o tom, jak výrazný vliv má pes na tělesnou, emocionální i duševní pohodu člověka. Celých 82 % dotazovaných uvedlo, že došlo ke zlepšení jejich duševního i emočního zdraví díky jejich psovi. 68 % majitelů psů potvrdilo, že u nich došlo ke zlepšení fyzického zdraví.
Vždy jsme věděli a tvrdili, že pes je nejlepším přítelem člověka. A nyní máme toto tvrzení podloženo i výzkumem. Jsou tu jasná čísla, která to potvrzují. 6 z 10 osob tvrdí, že jejich pes jim nějakým způsobem pomohl a další přiznávají, že jim jejich pes pomáhá během jednoho týdne dostat se až z pěti stresujících událostí. 40 % dotázaných se svěřilo, že se spoléhalo na své štěně, aby jim pomohlo vyrovnat se se smrtí někoho milovaného. 20 % účastníků výzkumu potvrdilo, že jim jejich pes pomohl vyrovnat se s těžkým rozchodem.

Muž tráví svůj volný čas se psem v přírodě

Jako první nám často přicházejí na mysl výhody fyzického vlastnictví psů, ovšem zjistilo se, že stejně pozitivní vliv na nás má vlastnictví psa i po stránce emočního a duševního zdraví. Lidé považují své chlupaté společníky za členy své rodiny a hledají způsoby, jak se nimi více propojit a komunikovat s nimi na hlubší úrovni.

Téměř 9 z 10 osob uvedlo, že jejich pes z nich dělá lepšího člověka. Více než polovina osob uvádí, že jim jejich pes dělá po návratu domů po dlouhém vyčerpávajícím dni radost. 81 % lidí mluví se svým psem, jako se svým přítelem, přičemž 72 % osob připouští, že psům svěřují věci, které by nikomu jinému neřekli. Psy považují za své nejlepší přátele proto, že je nezatěžují se svými vlastními problémy a také proto, že jim nenabízejí neužitečné rady.

Vzhledem k tomu, že psy považujeme za své nejlepší přátele, tak až 78 % lidí se ve svém životě rozhoduje pro vlastnictví psa. Navíc 3 ze 4 majitelů psů nechtějí trávit svůj čas bez svého chlupatého společníka. 4 z 5 osob uvádí, že by jim vadilo, kdyby jejich přítel nebo přítelkyně neměli rádi jejich psa.

I dětem prospívá, když vyrůstají po boku svého čtyřnohého kamaráda a domácího mazlíčka.

Důvody, proč lidé své psy milují, se liší. Některým (2 ze 3) pomáhá jejich pes pravidelně cvičit. 9 z 10 osob se se psem cítí bezpečněji. A 55 % dotázaných odpovědělo, že je to bezpodmínečná láska, čeho si na svých mazlíčcích cení nejvíce.

71 % respondentů uvedlo, že by mělo zájem o výrobek, který by jim umožnil kontrolovat své psy v době, kdy jsou mimo domov.

Vlastnictví psa je sice veliká zodpovědnost, ale na druhé straně je také velkým přínosem pro naše fyzické, duševní i emocionální zdraví. Je tedy pochopitelné, že se snažíme pro své psy dělat maximum z toho, co si myslíme, že je pro ně nejlepší. Vždyť oni nám mají tolik co nabídnout!

Foto: Pixabay.com

About Author

Leave A Reply