Návod, jak cestovat se psem v autě

1

Mnozí majitelé psích čtyřnohých přátel se svými mazlíčky cestují skutečně kdykoli a kamkoli. Málokdy si uvědomují, že pro psa může být cestování velice stresující. Naštěstí existuje způsob, jak se psem v autě či jinde cestovat, aniž byste mu přihnali šok nebo aniž by utrpěl po psychické stránce nějakou újmu. Návod si samozřejmě prozradíme, nejdříve však musíme vědět, jak poznáme, že je pes ve stresu. Pokud se stane, že během cestování dojde k projevení nějakého příznaku stresu, je nutné cestu zastavit a pejska uklidnit. Stres a deprese je pro psa mnohem nebezpečnější než jakákoli nemoc. Dokonce je pro něj stres nebezpečnější než pro člověka.  

Jak se pozná, že je pes během cestování ve depresi a stresu? 

Jak jsme zmínili, je nutné psa během jízdy pozorovat, jestli nevykazuje známky stresu, které jsou pro něj velmi nebezpečné. Mezi takové příznaky patří například zrychlené dýchání, hyperaktivita, slintání nebo případně třes, který už je velmi viditelný. Pejsek také kňučí a většinou také neudrží moč a pomočí se, i když byl před cestou vyvenčen. Může se také snažit utéct z vozidla, což je nebezpečné pro všechny pasažéry ve voze.  

Jak cestovat se psem v autě 

  • Od štěněte pejska učte, jak se má v autě chovat. Je nutné, aby věděl, že má sedět během jízdy ve svém boxu a že má držet, dokud auto nezastaví. Když tento um pejska naučíte v raném věku, v dospělosti nebude mít s cestováním sebemenší problém.
  • Pamlsky mějte vždy při sobě. Nikdy, nikdy se za volantem nevztekejte, musíte udržet jakýsi klid, který pejsek cítí. A s tímto klidem pomůžou právě i zmiňované pamlsky, které psa na chvilku přivedou na zcela jiné myšlenky.
  • Ideální je, když svého pejska dáte během cestování do klasických klecí. Jedná se tedy o bezpečné cestování. Mnohý pes se však s klecí nemusí hezky seznámit, proto ho do něj nenuťte a místo klece použijte bezpečnostní pásy pro psy, které zabrání psovi v tom, aby se po autě volně pohyboval. Pásy mu umožní jenom sezení nebo ležení, což jsou ideální polohy během jízdy ve vozidle.

About Author

1 komentář

  1. Osobně souhlasím, že pes má největší stres, když ho má sám řidič. Na začátku je určitě super cestovat alespoň ve dvou, aby druhá osoba mohla uklidňovat psa, hladit to, mluvit na něj a celkově zpříjemnit cestu. Pokud by se člověk rozhodl cestovat se psem do zahraničí a třeba i jiným prostředkem, tak doporučuji hezký článek plný tipů na ara.cz: http://ara.cz/rady-na-cestu/cestovani-se-zviraty-do-zahranici

Leave A Reply