Nebezpečné jaro. Co zlého číhá na vašeho mazlíčka?

0

I když se jaro pomalu ale jistě blíží ke svému konci, a i když do České republiky přichází léto, pro pejsky je stále toto roční období obrovským nebezpečím. Pokud jste svého pejska ochránili před možnými nebezpečími dodnes, může, ale taky nemusí se vám to dařit nadále. Jestli jste tedy milujícím majitelem, který se o svého pejska bojí, buďte stále ostražití a opatrní, protože jaro ještě neskončilo a stále na pejska číhá celá řada nebezpečí, kterým je nutné se vyhýbat. Víte, o jakých nebezpečích je řeč? 

O jaru se říká, že je to poměrně jedovaté období. Už naše babičky tvrdily, že samotná země je jedovatá, proto si na ni nemáme sedat zejména tehdy, kdy máme odhalená záda. Babičky se však nezmínily o tom, že jaro je nebezpečné i pro samotné pejsky. Otázkou je, jaká nebezpečí na pejska aktuální číhají.  

Neházejte pejskovi klacíky 

I když se může zdát atraktivnější aportování s klacíkem, raději využijte hračku, míč nebo létající talíř. Jelikož na jaře všechno kvete a zahrádkáři se starají o své stromy, které ořezávají, je pravděpodobné, že v takovém klacíku najdete velké množství třísek, které mohou pejskovi uškodit, pokud se mu zapíchnou do tlamy. Třísky, které se velice často odhalují, mohou pejskovi způsobit například infekci, ale taky mohou způsobit rapidní potíže v trávicím traktu. Mnohé klacíky jsou napadeny plísní, což je něco, co dráždí pejskův žaludek.  

Pozor na květiny 

Jak jsme zmínili, na jaře všechno kvete, což však není pro pejska to nejlepší. Mnohé květiny jsou totiž pro pejska velice nebezpečné, řada druhů je přímo jedovatá. Pejsek by se měl vyvarovat zejména liliím, které jsou jedovatá pro všechna domácí zvířata.  

Pitný režim je základ 

Stejně, jako by měl člověk v aktuálních horkých dnech myslet na pitný režim, musí pít i pejsek. Ten by měl mít vždy přístup k vodě, i při cestování je nutné, aby mu bylo dopřáváno potřebné množství vody.  

About Author

Leave A Reply