Nejčastěji chované druhy agamy

0

Agamy jsou v dnešní době poměrně populární. Už se na ně nechodíme dívat jenom do zoologických zahrad, nyní je už i chováme. V současné době stále přibývá chovatelů, kteří se starají právě o agamu, otázkou však je, jaké druhy jsou nejpopulárnější a proč. Přece jenom druhů agam je opravdu mnoho, pojďme si tedy říct ty nejčastěji chované druhy.

Druhů je samozřejmě skutečně hodně, vybrali jsme vám však ty nejčastěji chované druhy. Neopomněli jsme ani cenu, za níž konkrétní druh agamy pořídíte, ani jsme nezapomněli zmínit, jak je jednotlivý druh náročný. Jaká agama osloví vás?

Seznamte se s agamou vousatou

Mezi nejkrásnější druhy agam se jednoznačně řadí agama vousatá. Jedná se o krásný druh pocházející z Austrálie. Oblíbená je zejména proto, že je to všežravec. Díky snadno dostupnému krmení není péče o ni těžká. Nejraději jí pavoukovce nebo hmyz, ale nepohrdne ani malými hlodavci či ještěrkami.

Co se týče ceny, která taky hraje roli ve výběru agamy, jíž budeme chovat, tak není velká. Agamu vousatou koupíte v obchodech zhruba za tři sta korun, ale samozřejmě najdou se i dražší agamy vousaté. Nikdy však nepřesáhnou hranici dvou tisíc.

Zamilujte se do agamy límcové

Krásný druh, ovšem o něco dražší druh, je agama límcová. Jedná se o krásnou agamu, kterou koupíte zhruba za tisícikorunu. Nejdražší agamy stojí zhruba tři tisíce korun.

Jedná se však o náročný druh agamy. Potřebuje zvláštní péči, musíte jí věnovat svou pozornost.

Neviditelná agama pustinná

Díky své nenáročnosti si lidé zamilovali i agamu pustinnou, která se může dožít zhruba deseti let. Je skutečně nenáročná, živí se cvrčky či podobným hmyzem. Je o něco menší než jiné druhy agam, svým zbarvením připomíná písek.

Agama pustinná je poměrně společenská a mírumilovná, většině chovatelů se podaří i rozmnožování, ke kterému dochází v době, kdy ukončí zimní spánek.

About Author

Leave A Reply