Nenároční tera mazlíčci, kteří jsou vhodní pro zaneprázdněné

0

Přemýšlíte nad tím, že si domů pořídíte domácího mazlíčka? Možná ale patříte k zaneprázdněným jedincům, což znamená, že si nemůžete pořídit kočku nebo psa, což jsou teplomilná stvoření vyžadující neustálou pozornost a péči. V případě, že patříte k časově vyčerpaným lidem, kteří se doma sotva prospí, máme pro vás několik tipů na nenáročné tera mazlíčky, kteří dodají domácnosti tu živost, jakou potřebujete.  

V každé domácnosti by měli být nějací mazlíčkové, aby domácnost nebyla tak nudná, neživá, smutná. Doporučujeme si pořídit níže zmíněné nenáročné mazlíčky, kteří vás opravdu překvapí tím, jak málo péče budou vyžadovat. Víte, jací tera mazlíčci na nás seznam patří? 

Hadi jako živí tvorové, o nichž nebudete mít ani ponětí 

I když jsou hadi spíše pro silnější povahy, jsou to nenároční mazlíčkové, které si zamilujete. To, že jsou hadi nenároční, není jen babská povídačka, ale je to holý fakt. Hadi nevyžadují nic, jen potravu, kterou jim stačí podat jednou za čtrnáct dní – posléze dlouho tráví. Potřebují jen vyhřívané místo a samozřejmě vodu, ostatně tu nevypijí za den, tudíž ji nemusíte denně dolévat.  

Hadi jsou tedy ideální tvorové pro chvíle, kdy odjíždíte na dovolenou. Pokud vyrážíte na tradiční sedmidenní dovolenou, nemusíte nikomu hada svěřovat, jelikož hadi vydrží po čtrnáct dnů bez nové potravy.  

Želvy jako tvorové potřebující jen potravu 

Pokud zvolíte vodní želvy, taky se budete radovat z minimální náročnosti. Vodní želvy se často kupují malým dětem jako jejich první mazlíčci, vyžadují jen vhodné akvárium (terárium), kde bude dostatek vody. Jen tedy na pravidelnou potravu se nesmí zapomínat, ostatně želví žblunknutí vám výskyt želvy v domácnosti vždycky připomene.  

Vodní želvy jsou méně náročné než želvy suchozemské. Pokud jste tedy časově opravdu vyčerpaní, doporučujeme upřednostnit vodní želvy přes zmiňovanými želvami suchozemskými.

About Author

Leave A Reply