Neonka modrá – čtyřletá rybka se zářivým pruhem

0

Akvarijních rybiček pro začátečníky je mnoho. Pokud i vy patříte k začátečníkům, určitě přemýšlíte nad tím, jaký druh akvarijních rybiček si pořídíte. Doporučujeme vám si koupit nejdříve nenáročných druhů, kterých je, jak jsme zmínili, skutečně hodně. Mezi nejoblíbenější rybičky pro začátečníky patří neonky. Je jich hned několik druhů, my jsme si však oblíbili neonku modrou, kterou poznáte díky jejímu zářivému pruhu.

Neonky jsou známé tím, že péče o ně je naprosto jednoduchá. Jsou to drobné neonové rybičky, které se obvykle kupují v hejnech. Nikdy si je nepořizujte samostatně, cítí se dobře a příjemně jenom v hejnu. Doporučujeme si jich koupit minimálně deset, ale samozřejmě zde platí, že čím víc neonek si pořídíte, tím lépe.

Neonky modré se nedožívají desítek let. Jsou to rybky, které se dožijí maximálně čtyř let, ale jsou i jedinci, kteří se dožili osmi let.

Proč se musí chovat v hejnech?

Jak jsme zmínili, neonky modré se musí chovat v hejnech, jinak se necítí dobře. Jenže to není jediný důvod. Neonky jsou bez svého hejna ztracené, plaché a velice vystresované. Dopřejte jim společnost, kupte jich vždy více než méně.

Čím neonky modré krmit?

Co se týče potravy, ta by měla být přizpůsobena jejich velikosti. Nejsou to velké rybky, řadí se naopak k těm nejmenším vůbec. Krmte je proto drobným, sušeným krmivem nebo živým krmivem. Vždy je krmte raději víckrát denně po menších dávkách. Pokud jim nasypete krmení víc, nestihnou ho zkonzumovat, krmení začne plesnivět a zdravotní problémy rybiček jsou na světě.

Jak velká musí být nádrž?

Velikost akvária se odvíjí od množství ryb. Neonky nepotřebují velké akvárium, stačí jim velikost nádrže čtyřicet litrů. Délka akvária musí být víc než padesát centimetrů.

Jak se pozná samička a jak se pozná sameček?

Samička má modrý, zářivý pruh prohnutý, sameček ho má přímý jako osu. Obecně se ví, že samci neonek jsou štíhlejší, samičky mají zakulacené viditelné bříško.

About Author

Leave A Reply