Než si pořídíte morče, zvažte všechna pro i proti

0

Touží vaše dítě po domácím mazlíčkovi? Buďte s výběrem maximálně opatrní. Ne všichni domácí mazlíčkové jsou pro malé děti stvořené. Rozhodně nesahejte o těch nejmenších tvorech, které mohou děti ve svým ručičkám umačkat. Raději zvolte něco většího, ale zase ne pejska nebo kočku, což jsou domácí mazlíčkové, kteří vyžadují velkou míru pozornosti. Takovým zlatým středem je morče, které je v současné době stejně často pořizované jako zlatý křeček, jehož velikost je naprosto stejná jako velikost morčete.  

Jak již bylo zmíněno, morčata jsou ideálním mazlíčkem pro děti, které touží po nějakém živém tvoru. Otázkou je, po jakém druhu sáhnou rodiče. Morčata lze dělit na krátkosrstá a dlouhosrstá plemena, která jsou v péči naprosto stejná, jenom dlouhosrstá se musí česat či kartáčovat, aby jejich srst vypadala stále svěží a fit.  

K dlouhosrstým plemenům patří například šeltie, což je velice oblíbené plemeno, dále také coronet nebo peruánec. Co se týče krátkosrstých plemen, vynikají zejména anglický crested nebo švýcarský rex či americký teddy.  

Málokterý chovatel morčat ví, že existuje ještě jedna skupina morčat, a sice saténová plemena morčat, která jsou ze všech plemen nejkrásnější.  

Jaká jsou pro chovu morčat? 

Než si morče do svého domu přivezete, zvažte všechna pro i proti. To je zkrátka něco, co se zvažovat musí, ať už chceme nebo nechceme. K jednoznačným pro patří to, že morčata nekoušou, což ocení zejména rodiče, kteří chtějí darovat dětem jejich prvního domácího mazlíčka.  

Jaká jsou proti chovu morčat? 

Bohužel proti je mnohem více. Morče vyžaduje obrovskou míru pozornosti a péče. Je nutné zejména udržovat a starat se o jeho bydlení, jinak brzy začne nepříjemně zapáchat. Pozor si dejte na ubytování morčete v kleci. Stejně jako křeček má tendenci hryzat mříže, tudíž aby vám v blízké době neuteklo.  

About Author

Leave A Reply