Než si pořídíte psa…

0

Pejsci jsou velice časté součásti českých rodin. Kupují si je především mladí lidé, kteří touží po jakési společnosti. Chtějí mít navíc přítele na celý život (či spíše na velkou část života), proto si pořídí pejska, který je pro ně ideální volbou. Než si však pořídíte pejska, je nutné si zodpovědět několik důležitých otázek. Jakých? Ty si prozradíme.  

Budu mít na pejska čas? 

Pejsek je obrovská zodpovědnost. Je to dokonce převtělená zodpovědnost. Ne nadarmo se říká, že koupit si pejska je stejné, jako když si pořídíte dítě. Pejsek vyžaduje stejnou míru pozornost, vyžaduje lásku a společně strávený čas. Jestli o sobě víte, že jste pracovně vytížení, že nemáte času nazbyt, pejska si nekupujte, protože bude jenom trpět. Raději ho přenechejte někomu, kdo na něj čas má a kdo se mu může plně věnovat.  

Nemám na pejsky alergii? 

Tuto otázku je nutné si zodpovědět vždy předem, bohužel většina lidí to zjistí až tehdy, kdy si pejska přinesou domů. Alergie na psí chlupy nebývá tak častá jako na kočičí chlupy, přesto existuje, proto je nutné si vždy zodpovědět otázku, jestli v sobě onu alergii neschováváte. Pokud ano, pejska si do své domácnosti nepořizujte. Nemuseli byste se už nadechnout či otevřít uslzené oč.  

Kam pro něj? 

Těsně před pořízením se můžete ptát, kam si pro pejska můžete přijet. Ideální je, když vám pejska daruje nějaký známý nebo kamarád či když si vezmete pejska od přímého majitele, který vám o pejskovi řekne první, poslední. Pokud si vezmete pejska ze zverimexu nebo z útulku, může vám být zatajeno pár důležitých informací, a to za cílem úspěšného prodeje.  

Vyberte si správné plemeno 

Ještě předtím, než se po pejskovi začnete ohlížet, je nutné vědět, jaké plemeno chcete doma mít. Každé plemeno je jiné, každé se vyznačuje jinými vlastnostmi a jinými zvyky. Kromě toho každé plemeno vyžaduje něco jiného. 

About Author

Leave A Reply