Je nutné mít v akváriu podložku?

0

Při zařizování akvária se ptáme na mnoho věcí. K těm zásadním otázkám se například řadí to, jaké rostliny do akvária patří či jestli je nutné mít v akváriu i kořeny tropického dřeva. K dalším velmi často pokládaným otázkám patří i ta, která se ptá, jestli je třeba mít v akváriu podložku. Přece jenom mnohým chovatelům rybiček může taková podložka naprosto změnit celkový vzhled akvária, proto se často ptají, jestli je podložka skutečně tak potřebná, jak se o ní říká. Pojďme si na otázku odpovědět a vše tak uvést na pravou míru.  

Podložka do akvária patří stejně jako akvarijní rybičky nebo voda. Je skutečně nepostradatelná, což musí každý chovatel respektovat a dodržovat. Velmi pozitivní je to, že podložky do akvárií nejsou drahé, proto cena nikdy neohrožovala úsudek. Úsudek většinou ohrožovalo to, že podložka kazila celkový dojem z akvária. Vzhled však musí stranou, pokud toužíte být chovatelem, který se svým akváriem pyšní díky množství ryb, jež v něm chová.  

Proč je podložka do akvária nutností? 

Tou hlavní otázkou je, proč je nutné podložku do akvária koupit. Proč je tak potřebná a proč ji nesmíme zapomenout ve zverimexu? Odpověď je prostá. Podložka může zabránit nepříjemným nehodám, k nimž se řadí například prasknuté sklo, které může prasknout třeba díky velkému tlaku, který je na akvárium pokládán.  

V minulosti se mnoho chovatelů akvarijních rybiček setkalo s tím, že akvárium zkrátka prasklo pod tíhou kamene nebo dřeva. V takových chvílích hoře litovali toho, že do poměrně levné podložky neinvestovali a nezachránili si tak svůj koníček.  

Co může být takovou podložkou? 

V současné době se prodávají podložky vyrobeny z tvrzeného polystyrenu nebo například v podobě karimatky. Vždy však vybírejte dle rovnosti a pevnosti, to je základ. Mějte ale také na mysli to, že ani podložka není v určitých situacích všemocná.

About Author

Leave A Reply