Je nutné rostliny v akváriu hnojit?

0

Každý chovatel akvarijních rybiček přistupuje k chovu jinak. V současné době do akvárií investují zejména ti, kteří touží po domácím mazlíčkovi, který je tichý a zároveň nenáročný. A to akvarijní rybičky splňují. Jak jsme však zmínil, každý chovatel si k chovu přistoupí jinak. Někdo rybičkám dopřeje nádherné prostředí, někdo je zanedbává a z akvária má jenom bytový doplněk, v němž „se něco hýbe“. Rybičkám je však třeba jejich akvárium krásně zařídit, aby se v novém prostředí cítily dobře a příjemně. Nejčastěji se do akvárií dávají kameny, které se musí podložit podložkou, ale také se do nich dávají rostliny, kolem kterých se točí hromada otázek.  

Rostliny v akváriu ano, ovšem jsou lepší živé nebo umělé rostliny? Umělé rostliny neudělají tolik neplechy a nezašpiní akvárium, ovšem pro rybičky jsou vhodnější rostliny živé. Pokud se rozhodnete pro živé rostliny, další vaší otázkou bude, jestli je třeba rostliny hnojit, i když třeba krásně rostou.  

Hnojte, hnojte, hnojte 

Jelikož je akvárium uzavřený prostor, rostliny mohou čerpat jenom jisté množství makro a mikro prvků, které díky menšímu uzavřenému prostoru mají vyčerpány rychle. Čím více rostlin v akváriu máte, tím je hnojení nutnější a častější.  

Rostliny potřebují i takové látky, které se ve vodovodní vodě nevyskytují, proto je nutné látky dodat v podobě hnojiva.  

Co se stane, když hnojit nebudu? 

I když se na první pohled mohou zdát rostliny ve fantastickém stavu, může se jednat jenom o klamné zdání. Rostliny při nedostatku živin začnou jednoho dne chřadnout a začnou hynout, což neprospěje rybičkám a koneckonců toho nechcete dosáhnout ani vy.  

To, že nemá rostlina dostatek živin a že vyžaduje kvalitní hnojení, se projeví tak, že listy budou pokroucené, začnou žloutnout nebo se na jejích listech ukáže černý povlak.  

About Author

Leave A Reply